Reklama

Lifestyle

Pokaz mody na otwarcie Atelier Alette Eweliny Dec w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 05.06.2016
27675_0K3A5203
Share
Udostępnij
Biel, czerń i błysk królowały podczas sobotniego spotkania z modą Eweliny Dec w Millenium Hall. Wysmakowany i utrzymany w stylu glamour pokaz uświetnił  otwarcie pierwszego butiku projektantki, u której kreacje na wielkie wyjścia zamawiają rzeszowskie elegantki.  
 
Ewelina Dec przygotowała dla gości pokazu 22 wyjątkowe stylizacje. Królowały na nim wieczorowe suknie z haftowanych kryształkami koronek, zdobione cekinami i koralikami "koktajlówki" oraz spodnie z wysokim stanem i szerokimi nogawkami, w jakich chadzała Marlena Dietrich. Materiał w kreacjach projektantki skrojony jest blisko ciała, tak by podkreślić talię i wdzięk kobiecych kształtów, a pięknie obszywane koronkami dekolty konkurują z odsłoniętymi plecami. Wszystkie sukienki były utrzymane w stylu, który jest znakiem rozpoznawczym projektantki – kobiety w stylu glamour – pięknej, kuszącej, gotowej błyszczeć na bankiecie, balu, czy czerwonym dywanie.
 
Show rozpoczął się prezentacją stylizacji utrzymanych w bieli, potem wkroczyły złote dodatki, trzy kreacje srebrne i w końcu czerń. – Nie chciałam epatować kolorami – mówi Ewelina Dec. – Ten pokaz potraktowałam jako wydarzenie wyjątkowe i uroczyste, towarzyszące otwarciu atelier w Millenieum Hall. 
 
Wiele kreacji zaprezentowanych na pokazie można w Atelier Alette podziwiać w innych wersjach kolorystycznych. Widać, że projektantka koncentrowała się w ich przypadku na najwyższej jakości tkaninach, kroju, haftach, niebanalnym wykończeniu.  
 
Pokaz najnowszej kolekcji Eweliny Dec poprowadził Rafał Maślak, Mister Polski 2014, a uświetnił go koncert Sary Girgis, uczestniczki The Voice of Poland. W jego przygotowaniu pomogły: Katarzyna Złamaniec – twórczyni fryzur z Atelier Fryzjerstwa La Provocation oraz Katarzyna Zielińska i Ewelina Grzesik – autorki makijaży, a także Studio Orion Pauliny Zielińskiej (stylistyka paznokci). Ewelina Dec dziękowała również za pomoc w organizacji pokazu Marinie Shmihel i Robertowi Wróblowi z Millenium Hall. Goście zostali zaproszeni także na przecięcie wstęgi do Atelier Alette, a następnie na after party w Klubie Lukr.
 
Ewelina Dec od pięciu lat prowadziła pracownię w Nowej Sarzynie. Studiowała prawo, ale pasja i talent sprawiły, że zajęła się modą. Zaczynała od projektowania i szycia sukienek dla koleżanek, dziś szczyci się klientkami w całej Polsce. Jest laureatką podkarpackich nagród mody, otrzymała m.in. tytuł „Projektant Mody 2013”. 
 
– Właściwie od pięciu lat myślałam o otwarciu własnego butiku, ale pochłaniała mnie praca nad kolejnymi kolekcjami. Cieszę się, że wreszcie udało się to marzenie zrealizować. Wybrałam Rzeszów, ponieważ czuję, że to miasto mi sprzyja – powiedziała tuż po przecięciu wstęgi Atelier Alette by Ewelina Dec. 
 
Atelier mieści się w Millenium Hall, na poziomie 0. Można tu kupić gotowe kreacje, a także zamówić indywidualny projekt. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy