Reklama

Lifestyle

W jaki sposób wybrać szlafrok damski?

materiał partnera
Dodano: 10.03.2022
60952_pol_pl_miekki-szlafrok-nesca-w-cetki-czarny-66297_6
Share
Udostępnij
Szlafroki cieszą się dużą popularnością, w sposób szczególny wśród kobiet. Gwarantują komfort termiczny po kąpieli, jednocześnie ciekawie prezentują się pod względem wizualnym. Dla kogo szlafrok okaże się strzałem w dziesiątkę? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szlafroka damskiego? Co jest lepszym rozwiązaniem – szlafrok z kapturem czy bez niego? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 
 
Dla kogo szlafrok okaże się strzałem w dziesiątkę?

Szlafrok damski to element garderoby, który z wyglądu przypomina klasyczny płaszcz, który zakładany jest jesienią i zimą. W tym przypadku jednak ubiera się go z reguły po kąpieli, aby zagwarantować sobie komfort termiczny. Tego rodzaju bielizna powinna znaleźć się niemalże w każdej szafie. Może się przydać w wielu okolicznościach- m.in. podczas pobytu w hotelu, podczas pobytu w szpitalu, po zabiegach SPA. Często zakładana jest również od rana, chwilę po przebudzeniu, kiedy jest nam stosunkowo zimno. Szlafrok damski to świetne rozwiązanie dla karmiących matek- są one rozchylane, co umożliwia szybki dostęp do piersi. Pamiętajmy o tym, że szlafrok to nie peniuary- te drugie sprawdzą się do rozgrzewania atmosfery w sypialni.
 
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szlafroka damskiego?
 
Szlafrok damski powinien być odpowiednio dobrany. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą ułatwić nam podjęcie ostatecznej decyzji. Przede wszystkim zastanówmy się, kiedy tak właściwie będziemy go zakładać. Jeśli tylko po kąpieli, to wybierzmy model wykonany z ciepłego materiału. W szpitalu najbardziej optymalna wydaje się być bawełna, ze względu na to, że ciało może swobodnie oddychać. Nie bez znaczenia jest długość- klasyczny szlafrok damski sięga do kolan, jednak coraz częściej nabywane są modele do kostek. Zwróćmy również uwagę na rodzaj zapięcia, jak również na aspekty wizualne. 
 
Co jest lepszym rozwiązaniem – szlafrok z kapturem czy bez niego?
 
Część osób prawdopodobnie zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem- szlafrok damski z kapturem czy bez. Trudno jest jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem jest to zależne przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Te pierwsze egzemplarze sprawdzą się po kąpieli, kiedy włosy są mokre i chcemy uchronić je przed chłodem. Niekiedy tego typu dodatki mogą okazać się niekomfortowe, przeszkadzają bowiem podczas normalnego funkcjonowania. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy