Reklama

Lifestyle

Kursy kosmetyczne, w które warto zainwestować.

materiał partnera
Dodano: 02.11.2021
57405_szkolenie-biostymulatory-tkankowe-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Branża beauty wciąż się rozwija. Na rynku pojawiają się nowe technologie i innowacyjne preparaty, z których coraz chętniej korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zainteresowanie zawodem kosmetologa jest również duże. W jakie kursy zatem warto zainwestować, aby zdobyć przydatne umiejętności?
 
Zawodowy kurs kosmetyczny  w pigułce
 
Zawodowy kurs kosmetyczny w pigułce realizowany przez Centrum szkoleń kosmetycznych, podologicznych i medycyny estetycznej Beauty Lider w Warszawie stworzony został z myślą o osobach, którym zależy na zdobyciu wiedzy teoretycznej i niezbędnych umiejętności potrzebnych do wykonywania zabiegów kosmetycznych w krótkim czasie. Niewielkie grupy, doświadczeni instruktorzy, nowoczesne i specjalistyczne urządzenia, do których mają dostęp kursanci sprawiają, że nauka może przebiegać szybko i efektywnie. Uczestnicy szkolenia przyswajają podstawową wiedzę, w tym przepisy bhp oraz zalecenia sanepidu. Poznają budowę skóry, rodzaje cer a także zasady prawidłowej pielęgnacji. Dowiadują się jakie są rodzaje masek i peelingów kosmetycznych jak również ich wykorzystanie. Kolejne omawiane i ćwiczone zagadnienia to henna brwi, lifting rzęs oraz zastosowanie ultradźwięków w kosmetyce. Następny etap szkolenia obejmuje zapoznanie się z często wykonywanymi w gabinetach kosmetycznych zabiegami, czyli oczyszczaniem manualnym, mikrodermabrazją korundową i diamentową oraz eksfoliacją kwasami. Dzień 4 poświęcony jest technologii IPL + RF oraz zabiegowi BB Glow. Na zakończenie pozostaje jeszcze zabieg przekłuwania uszu i opalanie natryskowe. Całość zamyka egzamin teoretyczny i praktyczny. Pozytywny wynik egzaminu uprawnia kursanta do otrzymania zaświadczenia zgodnego ze wzorem MEN oraz certyfikatu w języku polskim i angielskim.
 
 
Stymulatory tkankowe są specjalistycznymi substancjami, których zadaniem jest pobudzenie skóry do samodzielnej regeneracji. Efektem zabiegu jest sprężysta i jędrna skóra, którą możemy się cieszyć przez długi okres czasu. Produkty stosowane na polskim rynku to m.in. SUNEKOSS 200 i 1200, LINERASE i PROFHILO i to z ich właściwościami i działaniem zapoznają się uczestnicy szkolenia stymulatory tkankowe w Beauty Lider. Poznanie mechanizmu działania poszczególnych preparatów, rodzaju substancji czynnych, wskazań i przeciwwskazań, technik iniekcji czy obszarów poddawanych terapii pozwala prawidłowo zakwalifikować klientkę do zabiegu. W rezultacie, możliwe jest uzyskanie optymalnych efektów. 
 
 
Podczas mezoterapii igłowej podawane są małe dawki substancji odżywczych, w tym aminokwasów i mikroelementów. Zmniejszenie wiotkości skóry, spłycenie zmarszczek, niwelacja przebarwień to tylko niektóre z efektów jakie możemy uzyskać dzięki odpowiednio dobranemu preparatowi. Zabieg polecany jest również osobom, którym nieobcy jest cellulit, łysienie czy też rozstępy. Sprawdzi się w przypadku skóry szarej i pozbawionej blasku, która w wyniku działania substancji aktywnych będzie odżywiona, rozjaśniona i odmłodzona.  Kurs mezoterapii igłowej w Beauty Lider to teoria połączona z praktyką. Zdobyte umiejętności umożliwią kursantom  prawidłowe wykonanie zabiegu i uzyskanie  zakładanych efektów. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy