Reklama

Kultura

To był 22. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 31.05.2024
  • Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2024. Fot. Tadeusz Poźniak
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2024. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Święty Augustyn powtarzał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli…”. Wiedzą o tym uczestnicy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, który w tym roku w Boże Ciało w rzeszowskim Parku Sybiraków zgromadził prawie 50 tys. osób.  Jeden z największych koncertów religijnych w Europie trwał ponad 3 godziny, a na scenie wystąpiło ponad 200 wykonawców. To już 22. raz, kiedy Jan Budziaszek, pomysłodawca koncertu zaprosił wszystkich do udziału w koncercie uwielbienia.  

Fot. Tadeusz Poźniak

Pomysłodawcą tej wieloletniej inicjatywy jest perkusista zespołu Skaldowie – Jan Budziaszek, który pierwszą edycję koncertu nazwał „koncertem swojego życia”. Od 2003 roku Park Sybiraków jest wypełniany po brzegi tysiącami wiernych: z Rzeszowa, Podkarpacia z różnych regionów Polski, a także spoza granic naszego kraju, którzy pragną wspólnie wielbić Boga poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę. Za kierownictwo muzyczne koncertu niezmiennie każdego roku odpowiada Marcin Pospieszalski, a opiekunami duchowymi Rodziny Jednego Serca Jednego Ducha są ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik.

Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha. Współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie. W wydarzeniu pomagają: Odnowa w Duchu Świętym, Duszpasterstwo Akademickie WSIiZ, PRO JSJD Sp. z.o.o, Rycerze Kolumba, Wojownicy Maryi i Związek Strzelecki „Strzelec”. 

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy