Reklama

Kultura

Tak piękna Warszawa od 15 marca w kinach

Aneta Gieroń
Dodano: 20.02.2013
2307_Warszawa_1935
Share
Udostępnij
W  kinach w całej Polsce od 15 marca będzie można oglądać film „Warszawa 1935”. Obraz niezwykły, bo zrobiony w technice 3D na podstawie dostępnych z tamtego okresu zdjęć i filmów archiwalnych. Obraz wzbudza emocje od kilku lat, czyli odkąd po raz pierwszy, m.in. w Gazecie Wyborczej pojawiły się informacje o zachowanych archiwalnych fotografiach i filmach dokumentalnych z lotu ptaka, które pokazują Warszawę z lat 30. Miasto na historycznych fotografiach jest uderzająco piękną, przedwojenną metropolią, o której widać nie na wyrost mawiano przed II wojną światową, Paryż Wschodu.

Niezwykły film przygotowali graficy z agencji Newborn i trwa 20 minut. Graficy na podstawie historycznych fotografii i filmów stworzyli wirtualne miasto. Budynki, ludzie, samochody, ptaki, ulice, dorożki zostały odtworzone na ekranie komputera w technologii 3D. Będzie można je oglądać z różnej perspektywy i wysokości. Już za kilka tygodni na ekranach kina zobaczymy poruszających się po przedwojennych, pieczołowicie odtworzonych ulicach, placach i parkach, ubranych w stroje z epoki, mieszkańców przedwojennej Warszawy. Zobaczymy mknące po ulicy Marszałkowskiej samochody retro, tramwaje, będzie Praga z lotu ptaka, Ogród Saski i wiele innych miejsce.

Film powstał dzięki wsparci firmy Prudential. Ten znany na rynku brytyjskim ubezpieczyciel, był przed wojną właścicielem najwyższego w Warszawie wieżowca, stojącego przy ulicy Świętokrzyskiej. Przy okazji filmu firma Prudential mówi o powrocie na polski rynek ubezpieczeń.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy