Reklama

Kultura

Anna między ciszą a kolorem – wystawa w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 07.11.2022
68724_anna_jj
Share
Udostępnij
Brzaski i świty, światy pomiędzy nocą a dniem najbardziej inspirują Annę Pustelniak-Kuchniak. Rzeszowska  artystka maluje je na setki sposobów. Zaskakuje kolorem, nastrojem, źdźbłem trawy. We wtorek 8 listopada na wernisaż jej prac zaprasza Galeria BellArt w Rzeszowie. Start o godz. 18.00. 
 
Wystawa, którą od wtorku oglądać będzie można w Galerii BellArt przy ul. Gołębiej 4a, nosi tytuł „Między ciszą a kolorem”. Tych parę słów doskonale oddaje klimat malarstwa Anny, którego tematem niezmiennie są subtelne krajobrazy w kolorach odmienianych światłem przedświtów i brzasków, nieoczywistych, zaskakujących.

Uczennica prof. Wiktora

Anna Pustelniak-Kuchniak urodziła się w Rzeszowie i jest absolwentką Instytutu Wychowania Plastycznego, kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Dyplom przygotowała w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Wiktora (2001).
 
Uprawia malarstwo sztalugowe. A ulubiony temat to pejzaże. „Zbiera” je podczas podróży i malarskich plenerów, na które często wyrusza z mężem, również artystą malarzem Leszkiem Kuchniakiem. Do ich małej, domowej galerii w rzeszowskim domu, chętnie zaglądają miłośnicy malarstwa.

Anna w kolekcjach

Anna od 2012 roku jest członkiem rzeszowskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Jej obrazy prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych, trafiały na charytatywne aukcje, m.in. Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, WOŚP oraz na pomoc Ukrainie.
 
Anna Kuchniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy