Reklama

Kultura

Anna między ciszą a kolorem – wystawa w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 07.11.2022
68724_anna_jj
Share
Udostępnij
Brzaski i świty, światy pomiędzy nocą a dniem najbardziej inspirują Annę Pustelniak-Kuchniak. Rzeszowska  artystka maluje je na setki sposobów. Zaskakuje kolorem, nastrojem, źdźbłem trawy. We wtorek 8 listopada na wernisaż jej prac zaprasza Galeria BellArt w Rzeszowie. Start o godz. 18.00. 
 
Wystawa, którą od wtorku oglądać będzie można w Galerii BellArt przy ul. Gołębiej 4a, nosi tytuł „Między ciszą a kolorem”. Tych parę słów doskonale oddaje klimat malarstwa Anny, którego tematem niezmiennie są subtelne krajobrazy w kolorach odmienianych światłem przedświtów i brzasków, nieoczywistych, zaskakujących.

Uczennica prof. Wiktora

Anna Pustelniak-Kuchniak urodziła się w Rzeszowie i jest absolwentką Instytutu Wychowania Plastycznego, kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Dyplom przygotowała w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Wiktora (2001).
 
Uprawia malarstwo sztalugowe. A ulubiony temat to pejzaże. „Zbiera” je podczas podróży i malarskich plenerów, na które często wyrusza z mężem, również artystą malarzem Leszkiem Kuchniakiem. Do ich małej, domowej galerii w rzeszowskim domu, chętnie zaglądają miłośnicy malarstwa.

Anna w kolekcjach

Anna od 2012 roku jest członkiem rzeszowskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Jej obrazy prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych, trafiały na charytatywne aukcje, m.in. Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, WOŚP oraz na pomoc Ukrainie.
 
Anna Kuchniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy