Reklama

Kultura

Żydowscy sąsiedzi w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Aneta Gieroń
Dodano: 23.01.2014
10464_Zydwoscy-sasiedzi
Share
Udostępnij
W piątek, 24 stycznia w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli przy ul. Sandomierskiej 1  kolejne spotkanie z cyklu „Szanujmy wspomnienia". Przy herbacie, kawie i ciasteczkach będzie okazja powspominać czasy, gdy w Rozwadowie obok Polaków bardzo licznie żyli Żydzi. Spotkanie poprowadzą Elżbieta Skromak i Anna Garbacz. Wstęp wolny.
 
Rozwadów przed II wojną światową zamieszkały był w większości przez Żydów. Starsi mieszkańcy jako dzieci zapamiętali swoich żydowskich sąsiadów, co zostało utrwalone w wydanej przez Muzeum książce Elżbiety Skromak „Żyd, mój sąsiad. Dialog kultur w przedwojennym Rozwadowie".
 
Podczas promocji książki wiele osób podejmowało na nowo temat społeczności żydowskiej w miasteczku i okolicy, dodając swoje wspomnienia czy informując o posiadanych materiałach dotyczących tego tematu, dlatego już wówczas powstał pomysł, aby kontynuować rozmowy dotyczące polsko-żydowskich relacji. Okazja ku temu będzie już w piątek o godz. 10 w trakcie spotkania „Szanujmy wspomnienia. Żydowscy sąsiedzi".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy