Reklama

Kultura

Rzeszów Breakout Days 2020. Zagrają Voo Voo i Ania Rusowicz

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.09.2020
51654_nalepatadeusz
Share
Udostępnij
Od czwartku do soboty  trwa w Rzeszowie Breakout Days – festiwal muzyczny upamiętniający świetnego artystę, ojca polskiego bluesa, Tadeusza Nalepę. W piątek, 18 września o godz. 19.00 na parkingu przy Hali Podpromie rozpocznie się koncert główny Breakout Days 2020, na którym wystąpią Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa oraz zespół Voo Voo. Także w piątek o godz. 22.00 w Sali Polskiej Hotelu Bristol zagra Ania Rusowicz. Usłyszymy utwory z najnowszej, długo wyczekiwanej płyty „Przebudzenie”. Bezpłatne wejściówki na koncerty można pobrać na stronie estrada.rzeszow.pl/bilety.
 
Muzyka stworzonego przez Tadeusza Nalepę oraz zespół Breakout wciąż jest słuchana – stała się kultową marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.
 
Cheap Tobacco, który w piątek zagra w Rzeszowie jest zespołem z pogranicza gatunków rock, blues i muzyka alternatywna. Zespół istnieje od 2010 . W latach 2015 , 2016 oraz 2018 wokalistka zespołu Natalia Kwiatkowska została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w kraju według czytelników kwartalnika „Twój Blues”.
 
Nie-Bo Roberta Lubery jest otwarty na projekty muzyczne niezamykające się wokół jednego gatunku czy estetyki. To próba znalezienia wspólnej płaszczyzny dla muzycznych indywidualności tworzących ten projekt. Cechą charakterystyczną zespołu jest emocjonalne, spontaniczne i naturalne podejście do muzyki.
 
Voo Voo nikomu przedstawiać nie trzeba. To jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę), ale lubi też spotykać się „jedynie sam ze sobą”. W roku 1995, Wojciech Waglewski – lider grupy – został uhonorowany „Paszportem Polityki” za „łączenie muzyki różnych kultur”. Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje z innymi formacjami. Te doświadczenia pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca nie wie, jak nazwać tę muzykę…!
 
Także w piątek, ale o godz. 22 w Hotelu Bristol wystąpi Ania Rusowicz – zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się „złotem”. Album „Przebudzenie” wyprodukowała sama, zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu. Nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Tym razem Ania wykorzystała instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Reddinga.
 
W sobotę na małej scenie przy Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie wystąpi czeski zespół PBK Blues. Podczas koncertu będzie też można usłyszeć rzeszowską grupę Kłusem z Blusem.
 
ROGRAM Rzeszów Breakout Days 2020
 
Piątek, 18 września
Godz. 19, parking przy Hali Podpromie. Wystąpią: Cheap Tobacco, Nie-Bo, Piotr Nalepa, Voo Voo.
Godz. 22, Hotel Bristol. Wystąpi: Ania Rusowicz.
 
Sobota, 19 września
Godz. 19, mała scena przy BWA. Wystąpią: PBK Blues, Kłusem z Blusem.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy