Reklama

Kultura

Wrześniowe Breakout Days z Kasią Kowalską i Piotrem Nalepą

Natalia Chrapek
Dodano: 26.08.2019
46939_tadek
Share
Udostępnij
Muzycy bluesowi spotkają się od 12 do 14 września w Rzeszowie, by oddać muzyczny hołd Tadeuszowi Nalepie, znanemu gitarzyście, wokaliście i kompozytorowi bluesowo-rockowemu. Koncert główny odbędzie się w piątek, 13 września na rzeszowskim Rynku. Na scenie, oprócz Kasi Kowalskiej – jednej z najbardziej rozpoznawalnych artystek w Polsce, usłyszymy także: Piotra Nalepę, syna artysty oraz  Magdę Piskorczyk i Natalię Kwiatkowską. 
 
Dziś (26.08.2019r.), zmarły w 2007 roku „ojciec polskiego bluesa” skończyłby 76 lat. Tadeusz Nalepa – gitarzysta, wokalista i kompozytor blues-rockowy, urodził się w podrzeszowskim Zgłobniu, a muzyczną karierę zaczynał w Rzeszowie. Stworzone przez niego zespoły Blackout i Breakout odniosły spektakularny sukces na polskiej scenie muzycznej, a takie płyty Breakoutów jak „Blues” czy „Karate” są uznawane za „kamienie milowe” polskiego rocka. Nalepa pozostawił także liczne grono naśladowców, którzy sięgnęli po bluesa zainspirowani jego artystycznymi dokonaniami. 
 
Wielu z nich będzie można usłyszeć podczas kolejnej edycji Rzeszów Breakout Days, która odbędzie się w dniach 12-14 września w stolicy Podkarpacia. To wydarzenie poświęcone pamięci znakomitego artysty. 
 
Na czwartek, 12 września zaplanowano koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Ten będzie transmitowany na antenie radiowej „Trójki” i Radia Rzeszów.  Zaśpiewają m.in. Martyna Jakubowicz i Pola Chobot & Adam Baran. 
 
Podczas koncertu głównego upamiętniającego twórczość artysty, który rozpocznie się w piątek, 13 września, usłyszymy popularne utwory z repertuaru zespołu Breakout: „Na drugim brzegu tęczy”, „Poszłabym za Tobą”, czy „Gdybyś kochał, hej”. Niekiedy będą to nowe, zaskakujące aranżacje. Na scenie wystąpią m.in. Piotr Nalepa, syn artysty i Kasia Kowalska, która na imprezie w Rzeszowie będzie świętować 25-lecie pracy artystycznej. Piosenkarka wykona takie hity jak: „Antidotum”, „Prowadź mnie” i „To, co dobre”. 
 
Po koncercie głównym, Break Days przeniesie się do Hotelu Bristol, gdzie zaśpiewa Martyna Jakubowicz, wykonawczyni ballad z pogranicza folku i bluesa, a także klasycznego rocka. 
 
Trzydniową fetę zakończy w sobotę, 14 września wspólne wykonania utworu „Kiedy byłem małym chłopcem” przy  pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja.
 
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a na koncerty w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia. Te pierwsze można wygrać w konkursach organizowanych na funpage’u Estrady Rzeszowskiej na Facebooku. Drugie będą do odebrania od środy, 28 sierpnia w Estradzie Rzeszowskiej. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy