Reklama

Kultura

W piątek w filharmonii finalista Konkursu Chopinowskiego

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.03.2022
60610_garcia
Share
Udostępnij
W piątek, 4 marca o godz. 19 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie wystąpi Martín García García. Młody Hiszpan zagra II Koncert fortepianowy f – moll op. 21 Fryderyka Chopina w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Rafała Janiaka. Pianista od jakiegoś czasu w Polsce jest świetnie znany – zdobył III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie.
 
Charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie prof. Galiny Egujazarowej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, oraz poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland.

Za interpretację II Koncertu fortepianowego f – moll op. 21 Fryderyka Chopina w finale Konkursu Chopinowskiego   Hiszpan otrzymał Nagrodą Filharmonii Narodowej. W piątek koncert będzie można wysłuchać w Rzeszowie. Słowo wstępne wygłosi znany krytyk muzyczny, Jan Popis. Można jeszcze kupować bilety, także online na stronie www.filharmonia.rzeszow.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy