Reklama

Kultura

Breakout Days. Wspólne granie dla Nalepy. Także w sieci

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 04.08.2021
55409_nalepa
Share
Udostępnij
We wrześniu Rzeszów znów będzie centrum polskiego bluesa i rocka, a tłum gitarzystów pod pomnikiem Tadeusza Nalepy zagra "Kiedy byłem małym chłopcem". Wspólne granie od kilku lat towarzyszy festiwalowi Rzeszów Breakout Days. Można się włączyć się do niego również online. Estrada Rzeszowska właśnie ogłosiła, że zaprasza wszystkich gitarzystów to udziału w tym wyjątkowym happeningu. 

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Król polskiego rocka i bluesa dzieciństwo i młodość spędził w Rzeszowie, a jego związek z miastem przypomina spiżowy pomnik przy ul. 3-go Maja. Rzeźba, podobnie jak organizowany od kilku lat festiwal Rzeszów Breakout Days, są hołdem dla artysty – gitarzysty, kompozytora, autora tekstów –  którego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym ograniczenia narzucone polskim twórcom w latach 70. 
 
Breakout Days to co roku liczne koncerty i wydarzenia interdyscyplinarne. W 2021 roku festiwal będzie trwał 3 dni – od 16 do 18 września. Już wiadomo, że jedną z gwiazd będzie Ørganek. 
 
Stałym punktem Breakout Days jest akcja „Gramy dla Nalepy”, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Na ulicy 3 Maja przy pomniku Nalepy właśnie gromadzą się gitarzyści, by wspólnie odegrać utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Tym razem wspólne granie będzie możliwe dwutorowo – przy pomniku i online.
 
Osoby chcące wziąć udział w akcji w sieci powinny nagrać swoje wykonanie i wysłać je  przez serwis www.wetransfer.com na adres sindycka-rosol@estrada.rzeszow.pl w terminie do 15 września. Wkrótce potem materiał pojawi się na profilu FB Estrady Rzeszowskiej. Organizatorzy udostępniają instrukcję grania i gitarowe chwyty. Na kanale YouTube pojawił się też filmik, w którym Robert Lubera tłumaczy, jak zagrać „Kiedy byłem małym chłopcem”
 
Szczegółowy program Rzeszów Breakout Days 2021 będzie dostępny już wkrótce. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy