Reklama

Kraków

OSP Przewóz – jest pozwolenie

Źródło: krakow.pl
Dodano: 11.12.2023
Zdjęcie:  Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zdjęcie: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Share
Udostępnij

Budowana na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich remiza dla OSP Przewóz uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Wkrótce, po skompletowaniu pierwszego wyposażenia, wprowadzą się tam strażacy.

Budynek zlokalizowany przy ulicy Rącznej 78, zrealizowany przez ZIM dla Ochotniczej Straży Pożarnej Przewóz, składa się z części garażowej oraz administracyjno-socjalnej. W tej ostatniej znajdują się biura, szatnie, łaźnie, pomieszczenie dowodzenia oraz salka konferencyjna. Remiza posiada też część magazynową, mogącą służyć jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wykorzystywanego w działaniach ratowniczych na terenie miasta. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 259 m2, a jego powierzchnia użytkowa to 340 m2.

Poza wykonaniem samego budynku w ramach zadania zrealizowano dojścia, dodjazd i miejsca postojowe, a także różnego rodzaju instalacje potrzebne do funkcjonowania placówki, m.in. – elektryczną, gazową, C.O., wodociąg, kanalizację sanitarną. Warto podkreślić, że na działce zainstalowano zbiornik retencyjny, do którego podłączona jest kanalizacja deszczowa.

Głównym przeznaczeniem nowego budynku jest zapewnienie zaplecza dla jednostki OSP Przewóz, reaktywowanej po powodzi w 2010 roku. Obiekt może również pełnić funkcję miejsca integracji lokalnej społeczności. W kosztach ogólnych zadania, które wyniosły nieco ponad 3 mln zł, partycypuje Dzielnica XIII – Podgórze, która przekazała na ten cel środki z budżetu dzielnicowego. Wykonawcą jest firma ATB Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk.

Budowa remizy dla OSP Przewóz to nie pierwsze tego typu zadania Zarządu Inwestycji Miejskich. W 2019 roku do użytku oddano budynek dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnikach.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy