Reklama

Kraków

„Acta est fabula” w reżyserii aktorów Teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora

krakow.pl / SŁ
Dodano: 17.11.2023
Fot. Jacek Maria Stokłosa / kraków.pl
Fot. Jacek Maria Stokłosa / kraków.pl
Share
Udostępnij

Dziś, 17 listopada, o godz. 19.00 publiczność krakowskiego Teatru KTO będzie miała okazję zobaczyć impresyjny spektakl w reżyserii aktorów Teatru Cricot 2 – Teresy i Andrzeja Wełmińskich.

„Acta est fabula” angażuje widza w refleksję nad kondycją człowieka oraz naturę ludzkich słabości. Przez niejednoznaczność i surrealistyczne obrazy, spektakl przynosi głębokie spojrzenie na współczesną egzystencję, jej dylematy i wyzwania.

Koncepcja spektaklu opiera się na niejednoznacznej kondycji widza (jesteśmy jedynie biernymi obserwatorami czy jednak mamy wpływ na rzeczywistość?), eksplorując egzystencjalne zagadnienia: samotności, tożsamości, wykluczeń, uprzedzeń oraz aktualne lęki, dylematy i paradoksy etyczne współczesnego człowieka. Inspiracją dla tego utworu są teksty Ciorana, Kępińskiego, Kanta, Themersona i innych.

„Acta est fabula” widownia teatru staje się metaforyczną poczekalnią, a postacie są „ukrzesłowione”, zlewając się z krzesłami. Całość sceny i dialogów jest utrzymana w atmosferze tępego oczekiwania i braku nadziei, symbolizującym upokarzającą reifikację oraz ubezwłasnowolnienie. Ludzie prowadzą monotonne monologi, zwierzenia, absurdalne wynurzenia, którym towarzyszą tiki i automatyzm czynności. Rozmowy bardzo często idą swoimi torami, prowadzącymi do nieznanych puent i konkluzji.

Spektakl odbędzie się dziś, 17 listopada, o godz. 17.00 w Teatrze KTO (ul. Zamoyskiego 50).

Bilety dostępne są na stronie: bilety.teatrkto.pl.


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy