Reklama

Kraków

Voo Voo w Teatrze Variete!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 16.02.2024
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Share
Udostępnij

Voo Voo z przekrojowym programem „Nabroiło się” na scenie Krakowskiego Teatru Variete już 6 kwietnia o godz. 19.00. Można spodziewać się wielu improwizacji i zaskakujących wersji znanych utworów. Nie ma dwóch takich samych koncertów Voo Voo, a każdy pozostawia słuchaczy w zachwycie! Przedsprzedaż biletów potrwa do 20 marca.

21 kwietnia 2021 ukazała się jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986–2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową trwającą ponad trzy i pół dekady działalność zespołu. Tak wydawnictwo opisał autor biografii Voo Voo – Piotr Metz: Szanowni Państwo, ten zestaw to nie obcojęzyczne „best of”, czy „greatest hits”. A tym bardziej swojskie bardziej „złote przeboj””. To ścieżka dźwiękowa więcej niż jednego, więc pewnie i Waszego pokolenia. Od różnych faz, przez wszystkich muzyków i wojowników po się poruszanie w niełatwej rzeczywistości. To sposób na opanowanie niesfornego bytu, ze świadomością, że się nam zbiera, bo nabroiliśmy i Bóg nam dokopać może. I że są rzeczy najważniejsze.

Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo – zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov – uznany przez New York Times za jednego z najważniejszych współcześnie żyjących śpiewaków na świecie, laureat niezwykle prestiżowej nagrody muzycznej International Music Council UNESCO. To wyróżnienie otrzymali m.in.: Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską. Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.

Po koncercie będzie można nabyć album w wersji 2CD i specjalne wydanie winylowe 4LP w wersji czarnej i kolorowej, a także zdobyć autograf twórców.

Bilety można kupić w kasie teatru, na stronie internetowej lub przez kontakt z Biurem Organizacji Widowni za pomocą numeru telefonu 12 442 78 00 wew. 3/535 300 108 lub mailowo teatr@teatrvariete.pl / organizacja.widowni@teatrvariete.pl.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy