Reklama

Kraków

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Źródło: malopolska.pl
Dodano: 19.11.2023
Zdjęcie: malopolska.pl
Zdjęcie: malopolska.pl
Share
Udostępnij

W Krakowie, już po raz szósty seniorzy spotkali się na Małopolskim Kongresie Srebrnej Gospodarki, gdzie wzięli udział w debatach nt. dostosowania przestrzeni do potrzeb osób starszych i o seniorach w przestrzeni wirtualnej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. prof. Jan Tadeusz Duda Przewodniczący SWM, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz radni województwa Marta Mordarska i Stanisław Bisztyga.

„Chcemy, aby seniorzy aktywnie funkcjonowali w naszym województwie. Małopolska oferuje im wiele programów takich jak Tele-Anioł, projekty aktywizujące, wspieramy też uniwersytety trzeciego wieku. Chcemy o polityce senioralnej rozmawiać właśnie z seniorami podczas takich wydarzeń. Na dzisiejszym kongresie frekwencja jest bardzo duża, co nas bardzo cieszy – są reprezentowane wszystkie małopolskie powiaty. Seniorzy mogą też porozmawiać z policjantami o swoim bezpieczeństwie, czy skorzystać z badań profilaktycznych” – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Tegoroczny VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki skupia się na tematyce związanej z przestrzenią – zarówno tą fizyczną, której doświadczamy wszystkimi zmysłami, jak i wirtualną, do której dostępu skutecznie broni wykluczenie cyfrowe, z jakim borykają się seniorzy.

Podczas wydarzenia przygotowano dwie debaty pt. Dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób starszych oraz Senior w przestrzeni wirtualnej. W trakcie debat zaproszeni eksperci dyskutowali o tym, jakie rozwiązania przyjąć, aby dostosować przestrzeń prywatną do potrzeb zmieniającego się z wiekiem organizmu człowieka, co należy zmienić w przestrzeni publicznej. Rozmawiali też o tym, dlaczego warto oswoić się z Internetem i poznać możliwości, jakie on oferuje, czy warto tradycyjne planszówki zastąpić grami komputerowymi.

Oprócz solidnej porcji wiedzy seniorzy znaleźli także trochę rozrywki i dobrej zabawy tj. pokaz mody „Piękni w każdym wieku”, który poprzedziło wystąpienie stylistki, gimnastyka oraz koncert. Ponadto na licznych stoiskach wystawowych seniorzy mogli poznać działalność instytucji i firm oferujących usługi i produkty dedykowane osobom starszym. Była to także okazja do rozmów indywidualnych, konsultacji i bezpłatnego wykonania badań.

Materiał prasowy serwisu malopolska.pl

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy