Kraków

Kraków: sąd oddalił pozew Daniela Obajtka, Onet nie musi przepraszać

Julia Kalęba / PAP
Dodano: 06.06.2024
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Kraków, 26.01.2023. Drzwi wejściowe do sali rozpraw Sądu Okręgowego w Krakowie, 26 bm. Sąd ma wydać wyrok w procesie odwoławczym aktywisty Jana Śpiewaka ws. decyzji sądu o umorzeniu postępowania ws. zniesławienia prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. (łg/zkoc) PAP/Łukasz Gągulski
Fot. PAP/Łukasz Gągulski Kraków, 26.01.2023. Drzwi wejściowe do sali rozpraw Sądu Okręgowego w Krakowie, 26 bm. Sąd ma wydać wyrok w procesie odwoławczym aktywisty Jana Śpiewaka ws. decyzji sądu o umorzeniu postępowania ws. zniesławienia prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. (łg/zkoc) PAP/Łukasz Gągulski
Share
Udostępnij

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił pozew Daniela Obajtka wniesiony w trybie wyborczym przeciwko Onetowi. Polityk domagał się od portalu przeprosin i sprostowania publikacji, według której m.in. jego banery wyborcze drukowano w tajnym garażu w Aleksandrowie (Lubelskie).

Daniel Obajtek pozwał w trybie wyborczym Onet za publikację, według której m.in. jego banery wyborcze drukowano w tajnym garażu w Aleksandrowie (Lubelskie). Według portalu proceder nadzorowali m.in. urzędniczka z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz asystent Sądu Okręgowego w Krakowie. W publikacji podano, że prokuratura podejrzewa możliwość nielegalnego wspierania komitetu wyborczego, z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.

Zdaniem b. prezesa Orlenu, artykuł zawiera insynuacje, a wszystkie materiały wyborcze są drukowane zgodnie z przepisami. Daniel Obajtek domagał się zakazu rozpowszechniania takich informacji, sprostowania ich, przeprosin oraz przekazania 10 tys. zł na rzecz Caritas Polska.

Obajtek otwiera listę PiS do europarlamentu na Podkarpaciu.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy