Kraków

Końcówka roku z kolejnymi inwestycjami w Małopolsce w ramach PSI (Polska Strefa Inwestycji)

Źródło: Krakowski Park Technologiczny
Dodano: 14.12.2023
Tadeusz Zaremba Prezes Zarządu KPT
Tadeusz Zaremba Prezes Zarządu KPT
Share
Udostępnij

Przedsiębiorcy nie zatrzymują się i planują kolejne inwestycje w Małopolsce. Decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafiły do: rodzinnej firmy Dragon Poland oraz dwóch przedstawicieli MŚP: SOLIDBOX z Wieprza i RYSTAL sp. z o.o. z Bochni.

W obliczu współczesnych wyzwań gospodarczych, a przede wszystkim dynamicznej ewolucji technologicznej, inwestowanie staje się kluczowym narzędziem nie tylko przetrwania przedsiębiorstwa na rynku, lecz także napędzania jego rozwoju. Firmy, które decydują się na skorzystanie z ulgi podatkowej w ramach PSI przyczyniają się do ożywienia gospodarki poprzez generowanie miejsc pracy, zwiększanie konkurencyjności i kreowanie nowych rynków.

W tym kontekście, decyzje o wsparciu stanowią strategiczną odpowiedź na wyzwania związane z trudnościami gospodarczymi. Inwestycje w rozwój nie tylko wzmacniają odporność przedsiębiorstw na niestabilności rynkowe, ale także kształtują fundamenty dla przyszłego wzrostu. Mam poczucie, że w Małopolsce bardzo dobrze radzimy sobie z aktywizacją przedsiębiorców w tym zakresie wspierając tym samym innowacyjne inicjatywy i kształtując dynamiczny krajobraz gospodarczy. Przed nami kolejne inwestycje i wiem, że przedsiębiorcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tym roku – komentuje Tadeusz Zaremba, prezes zarządu KPT.

Rodzinna firma Dragon Poland ze Skawiny działa od ponad 50 lat i w tym czasie uzyskała pozycję wiodącego producenta chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej w Polsce.

Nasze receptury to zasługa pracy najpierw mojego taty, a następnie mojego brata i całego zespołu R&D, którzy od wielu lat pracują nad unowocześnieniem naszych produktów i spełnieniem oczekiwań klientów. W tym też celu chcemy zautomatyzować część magazynową co jest dużym wysiłkiem, przede wszystkim finansowym. Sprawę ułatwia Polska Strefa Inwestycji. Obecność w PSI daje nam lepsze możliwości rozmawiania z instytucjami finansowymi. Dzięki najnowszej inwestycji zwiększymy zdolności produkcyjne naszego zakładu – Michał Czekaj, prezes zarządu Dragon Poland

Dragon Poland

Nowa inwestycja obejmować będzie kompleksową modernizację i rozbudowę infrastruktury produkcyjnej, a także utworzenie instalacji OZE na potrzeby zasilenia zakładu produkcyjnego. Planowane koszty kwalifikowane to 20 850 850 zł.

Solidbox zajmuje się produkcją opakowań tekturowych i kartonowych, w tym opakowań z tektury litej, kaszerowanej i z tektur falistych. W ramach nowej inwestycji wybuduje halę produkcyjną i zakupi maszyny produkcyjne, co pozwoli na zoptymalizowanie przebiegu procesu produkcyjnego i tym samy wpłynie na jego efektywność. Planowane koszty inwestycji to 7 063 000 zł.

Natomiast Rystal z Bochni to producent wysokiej jakości wyrobów hutniczych, w tym taśm stalowych, kształtowników oraz kątowników, a także rur i profili metalowych. Działa na tym rynku od blisko 30 lat sukcesywnie rozwijając zakres działalności. Nowa inwestycja obejmie rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej i zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz instalacji OZE na potrzeby zasilenia zakładu produkcyjnego.

Koszty kwalifikowane inwestycji wyniosą 20 829 962 zł.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Czytaj także: Małopolskie motory zrównoważonego rozwoju: przedsiębiorczość, wolność, samorządność

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy