Reklama

Kraj

Prezes PiS: nie chcemy wyprowadzić Polski z UE; chcemy Unii, w której Polska będzie podmiotowa

Marcin Jabłoński/PAP
Dodano: 02.10.2023
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Chcemy takiej Unii Europejskiej, w której Polska będzie podmiotowa, a Polacy będą obywatelami, w której będzie się liczyło prawo – powiedział w poniedziałek w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednocześnie podkreślił, że PiS nie chce wyprowadzić Polski z Unii.


W TVP Info Kaczyński został zapytany, czy jego ugrupowanie chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. “Nie chcemy. Jesteśmy przecież kontynuacją Porozumienia Centrum, które było pierwszą partią polityczną chcącą wprowadzić Polskę wtedy jeszcze do EWG i nigdy nie zmieniliśmy zdania” – odpowiedział prezes PiS.

“Natomiast chcemy takiej UE, w której Polska będzie podmiotowa, a Polacy będą obywatelami, będzie się liczyło prawo. Traktaty, które zostały przez nas ratyfikowane, dzisiaj bardzo często nie są przestrzegane, są łamane, bardzo często właśnie wobec naszego kraju, ale także wobec innych krajów” – mówił Kaczyński.

Jak wskazał “chcemy, żeby to się zmieniło”. “Liczymy na to, że to się zmieni, że kolejne wybory europejskie, a później dalsze przemiany w Europie doprowadzą do tego, że będziemy mieli Unię Europejską, ale inaczej zorganizowaną i Unię Europejską, która rzeczywiście będzie mogła odgrywać bardzo pozytywną rolę także w skali światowej, ale właśnie dlatego, że będzie szanowała prawa narodów i prawa państw” – mówił prezes PiS.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy