Reklama

Dom

Wykładziny podłogowe – indywidualny styl dzięki wyjątkowym kolekcjom

Materiał partnera
Dodano: 17.10.2018
41602_feath
Share
Udostępnij

Wykładziny dywanowe to często spotykany materiał wykończenia sypialni, pokoju dziecięcego lub gościnnego, a także salonu w mieszkaniu. Stosuje się je również bardzo często w biurach, gdyż jest to estetyczny i wygodny sposób wykończenia podłóg w pomieszczeniach. Współczesne wykładziny dywanowe znakomicie zastępują dywany w niczym nie ustępując im jakością i pięknym wyglądem.

Dlaczego warto stosować wykładziny?

Wykładziny wykonane z włókien naturalnych lub mieszanek zapewniają przytulność i kameralny wygląd we wnętrzach. Ocieplają wnętrze sprawiając, że zyskuje ono swój własny charakter, a także poprawiają komfort wszystkich użytkowników danego pomieszczenia. Pełnią także rolę izolacji od podłogi, a także bariery akustycznej, gdyż w pewnym stopniu wyciszają dźwięki płynące zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku. Wykładziny dywanowe z indywidualnych kolekcji umożliwiają stworzenie wyjątkowych wnętrz dzięki zastosowaniu indywidualnych kolorów, dowolnej grubości runa, rodzaju splotu włókien oraz możliwości wykonania atrakcyjnych grafik na wykładzinie zgodnie z wytycznymi klienta.

Wykładzina z indywidualnej kolekcji

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym producent może stworzyć wykładzinę dywanową „szytą na miarę”. Oznacza to, że bez trudu dostosuje ją do wymagań i oczekiwań zamawiającego dostarczając gotowy produkt – oryginalny i wysokiej jakości. Indywidualne wzornictwo staje się coraz bardziej popularne, gdyż każdy klient poszukuje odmiennych produktów, których wygląd i jakość determinuje oprócz wyznaczonych kryteriów również cena. Oznacza to, że kolekcje wykładzin dywanowych przeznaczonych dla wymagających odbiorców o określonych wymaganiach mogą wyglądać dokładnie tak, jak wymyślił i przedstawił to klient.

Rodzaje materiałów wykładzinowych

Wykładziny dywanowe różnią się od siebie wyglądem oraz cechami fizycznymi. W zależności od parametrów technicznym mogą mieć również inne przeznaczenie, dlatego inne wykładziny montujemy w biurach, a inne w holach recepcyjnych, restauracjach czy na korytarzach różnych instytucji czy w sali przyjęć interesantów konkretnego urzędu. Wiąże się to bezpośrednio ze sposobem, a przede wszystkim intensywnością ich użytkowania. Wybór rodzaju wykładziny zależy od miejsca, gdzie chcemy ją położyć. Wykładziny dywanowe o dużej wytrzymałości wykorzystywane są w miejscach o wysokim natężeniu ruchu z uwagi na doskonałą jakość i niskie koszty utrzymania. W pokojach mieszkalnych można stosować eleganckie i nieco bardziej delikatne wykładziny o niższych parametrach ze względu na znacznie niższą intensywność ich użytkowania.

Czołowi producenci wykładzin dywanowych

Do znanych i cenionych firm specjalizujących się w wytwarzaniu wykładzin dywanowych należą renomowane belgijskie firmy Lano Carperts i ITC Carperts, Condor Group – największy producent dywanów i wykładzin dywanowych oraz producent systemów podłogowych i wykładzin flokowanych Forbo. W sklepie internetowym https://interviol.pl/wykladziny-dywanowe-kolekcje-indywidualne każdy klient znajdzie kolekcje wykładzin tych firm, a także ma możliwość zamówienia wykładziny z kolekcji indywidualnych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy