Reklama

Dom

Dobrze umeblowane biuro to początek drogi do sukcesu firmy

Artykuł promocyjny
Dodano: 24.05.2016
27349_1IMG_0436
Share
Udostępnij
Biuro jest wizytówką każdego przedsiębiorstwa. Często od jego wyglądu zależy to, jak firma jest postrzegana przez kontrahentów i inne osoby z zewnątrz. Odpowiednio dobrana kolorystyka oraz wygodne meble wpływają też na samopoczucie, a co za tym idzie efektywność pracownika. Jak dobrze zaprojektować i umeblować biuro, podpowiada Marta Skarbiecka, właścicielka firmy Ascad Meble, która zajmuje się tym od lat. 
 
– Biuro to przestrzeń, w której spędzamy niemal połowę swojego życia. Dlatego projektując jego wnętrze, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych aspektów jego funkcjonowania – mówi Marta Skarbiecka, właścicielka firmy AscadMeble, znajdującej się w Galerii Dexa w Rzeszowie. – Ważne jest, by było to miejsce bezpieczne, sprzyjające pracy, inspirujące i zachęcające do działania. To musi być przestrzeń, w której czujemy się dobrze i chcemy w niej przebywać.
 
Fot. Ascad Meble
 
Firma Ascad Meble od lat zajmuje się kompleksowym wyposażaniem wnętrz biurowych. W ofercie możemy znaleźć wszystko, co w miejscu pracy jest niezbędne. Począwszy od krzeseł i foteli, po meble biurowe, gabinetowe, konferencyjne czy recepcyjne. Sofy, kanapy oraz dodatki uzupełniające, takie jak żaluzje, wertykale, czy wykładziny. 
 
– Dużą wagę przykładam do wyboru fotela – mówi Skarbiecka – Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważnym jest on elementem w miejscu pracy. Ma wpływ na zdrowie, zmęczenie i co za tym idzie, jakość i wydajność pracy. Bolący kręgosłup, migreny, drętwienia kończyn to często dolegliwości spowodowane źle dobranym meblem. 
 
Ale Ascad Meble to nie tylko meble. – Klienci coraz częściej oczekują ode mnie, że oprócz mebli, dostaną ładnie zaprojektowane pomieszczenie biurowe – mówi właścicielka firmy. – Dlatego oprócz sprzedaży, zajmuję się aranżacją wnętrz. Działam kompleksowo, traktując każde zamówienie indywidualnie.
 
Proces projektowania przestrzeni do pracy składa się z kilku etapów. – Zanim zacznę coś robić, muszę poznać potrzeby klienta – mówi projektantka wnętrz. – Na pierwszym spotkaniu chcę jak najwięcej dowiedzieć się na temat upodobań i potrzeb zamawiającego. Wspólnie ustalamy zakres, jaki ma obejmować dany projekt.
 
– Następnie wykonuję projekt koncepcyjny, który zawiera rozkład pomieszczeń oraz wybrane przeze mnie meble i sprzęt. Wszystko zgodnie z zasadami ergonomii i stylem wnętrza – tłumaczy właścicielka Ascad Meble. – Pracuję w systemie BIM (Building Information Modelling). W wolnym tłumaczeniu oznacza to modelowanie informacji o budynkach i budowlach. Model powstaje przy użyciu trójwymiarowych obiektów, takich jak ściana, strop, dach, sufit, okno, drzwi, którym nadawane są odpowiednie parametry. Dzięki temu powstaje prezentacja modelu, w zestawieniu z danymi geometrycznymi i materiałowymi. Wybierając elementy wystroju, dostosowuję je do wizualnej identyfikacji firmy, kolorystyki logotypu. 
 
Fot. Ascad Meble
 
Oferta firmy Ascad Meble, skierowana jest przede wszystkim do klienta biznesowego i dużych instytucji, również tych użytku publicznego. – Współpracujemy z czołowymi producentami, którzy wspierają nas swoją wiedzą i doświadczeniem, gwarantując wysoką jakość oraz różnorodne wzornictwo – mówi Marta Skarbiecka. – Mamy w ofercie kilkadziesiąt systemów mebli biurowych i rozwiązań dostosowanych do każdego wnętrza. Dzięki temu oferujemy rozwiązania zarówno dla małych biur, jak i dwupiętrowych budynków.
 
 
– W swojej pracy kieruję się przede wszystkim komfortem pracy i funkcjonalnością pomieszczenia, które aranżuję – tłumaczy właścicielka Ascad Meble. – Cały czas poszukuję nowoczesnych stylów i rozwiązań, które mogłabym wprowadzić do swojej oferty. Korzystam również ze szkoleń organizowanych przez producentów i dostawców. Każde zamówienie nadzoruję od początku do końca. 
 
Tekst powstał we współpracy z firmą Ascad Meble, mieszczącej się w GALERII WNĘTRZ DEXA, RZESZÓW, AL. ARMII KRAJOWEJ 4a, http://meble.ascad.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy