Reklama

Dom

Największe targi budowlane już w kwietniu

Alina Bosak
Dodano: 14.03.2016
25550_bis
Share
Udostępnij
Ponad 200 wystawców i tysiące zwiedzających, specjalne rabaty na towary i usługi, seminaria z ekspertami oraz konkurs dla młodych architektów – Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM w Rzeszowie zapowiadają się naprawdę ciekawie. To największa tego typu impreza na Podkarpaciu. W tym roku potrwa od 8 do 10 kwietnia. 

Od wielu lat formuła tej – największej na Podkarpaciu i zaliczanej do najważniejszych w kraju imprezy wystawienniczej – jest dopracowana. Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej hali Podpromie i dodatkowo 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz swoją ofertę zaprezentuje ponad 200 wystawców. Na Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM w Rzeszowie przyjeżdżają: producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe. Podczas imprezy oferują specjalne upusty na towary i usługi, zapraszają do konkursów i quizów z atrakcyjnymi nagrodami. Organizują specjalne pokazy i chętnie odpowiadają na pytania zwiedzających.
 
Targi adresowane są do osób, które planują budowę, remontują lub aranżują wnętrze, ogród, ale także dla tych, którzy są zainteresowani kupnem domu czy mieszkania. Połączone są z Podkarpackimi Targami Nieruchomości oraz III Festiwalem Ogrodów – mówi Robert Bielówka, organizator Targów EXPO DOM i dyrektor Międzynarodowych Targów Rzeszowskich. – To oferta zarówno dla indywidualnych inwestorów, jak i firm działających w branży budowlanej oraz z nią współpracujących. Na stoiskach będzie bowiem prezentowany także specjalistyczny sprzęt i narzędzia dla fachowców – instalatorów, dekarzy i innych.
 
Rzeszowskie targi od lat są świetną platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów, także zagranicznych.
 
Konkurs dla przyszłych architektów

Ze względu na bogatą ofertę, targi co roku przyciągają tłumy zwiedzających. Na tym jednak nie poprzestajemy i wciąż staramy się uczynić je coraz ciekawszymi – zapewnia Robert Bielówka. – W ubiegłym roku taką atrakcją była Strefa Porad Architektów. Kilkunastu architektów, zajmujących się konstrukcją budynków, projektowaniem wnętrz i ogrodów, udzielało bezpłatnych porad osobom, odwiedzającym targi. To stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku również zamierzamy je otworzyć.
 
W Strefie Porad Architektów będzie można zapytać zarówno o układ grządek w ogródku, jak i o skomplikowane konstrukcje budynków. To także świetna okazja do znalezienia dobrego fachowca. Architekci mogą nam np. podpowiedzieć, jaka firma ma w ofercie produkt, którego poszukujemy.
 
Zależy nam na coraz większym udziale architektów w targach – nie ukrywa Robert Bielówka. – Ich stoisko umiejscowione zostanie blisko sali konferencyjnej. Planujemy poprowadzić na niej cykl ciekawych spotkań i seminariów, adresowanych do tej właśnie grupy specjalistów
 
Organizatorzy targów zapraszają również studentów architektury, bo to znakomita okazja do nawiązania kontaktów z branżą. Z myślą o młodych adeptach tej sztuki zorganizowany zostanie konkurs na projekt zagospodarowania części Rzeszowa. – To dziewiczy teren w mieście, na którym trzeba zaplanować całą infrastrukturę, budynki i zieleń – zdradzają organizatorzy Targów EXPO DOM. 
 
Komisja konkursowa nagrodzi 3 najlepsze prace, a ich autorzy zostaną zaproszeni do współpracy przy projektach realizowanych przez uznane pracownie architektoniczne. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas targów. Informacji o warunkach uczestnictwa należy szukać na stronie targirzeszowskie.pl. 
 
Zakupy, kontakty, ale i edukacja

Kiedy zamykaliśmy to wydanie Poradnika Budowlanego, niektóre punkty programu targowego były jeszcze dopracowywane. W planach organizatorów była m.in. konferencja na temat odnawialnych źródeł energii.
 
To temat, który już od paru lat budzi duże zainteresowanie inwestorów – zauważa Robert Bielówka. – Ta i inne konferencje, które organizujemy w trakcie targów, mają walor edukacyjny. Zależy nam, by nasza impreza poszerzała wiedzę na temat coraz nowocześniejszych rozwiązań w branży budowlanej. Ale nie tylko. W tym roku specjalny kurs dla wystawców poprowadzi ekspert targowy. Zdradzi, jak najlepiej dostosować ofertę na targi, jak przygotować stoisko i materiały informacyjno-promocyjne. Poruszy temat udziału nie tylko w targach krajowych, ale również zagranicznych.
 
Medale dla najlepszych

Podczas Targów EXPO DOM dla wystawców zorganizowany zostanie konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR. Zwiedzą oni stoiska pierwszego dnia targów – 8 kwietnia, a dzień później wręczą medale i wyróżnienia.
 
III Festiwal Ogrodów

Po raz trzeci targom EXPO DOM towarzyszyć będzie Festiwal Ogrodów. To część wystawy, której wielbiciele zieleni nie mogą ominąć. Będzie okazja obejrzeć i kupić po atrakcyjnej cenie rośliny oferowane przez szkółkarzy, producentów drzew, krzewów ozdobnych i owocowych, kwiatów. Swoje produkty zaprezentują także dystrybutorzy narzędzi i sprzętów ogrodniczych, producenci małej architektury ogrodowej, altanek, placów zabaw dla dzieci, ogrodzeń i dekoracji ogrodowych, grilli, donic i innych. W ramach festiwalu przedstawione zostaną najnowsze trendy w projektowaniu i aranżacji ogrodów, pielęgnacji roślin, cięcia specjalistycznego roślin, pokazy florystyczne.
 
Festiwal Ogrodów od pierwszej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego stał się nieodłączną częścią EXPO DOM-u. Właśnie ze względu na rośliny termin targów przesunęliśmy na kwiecień. W tym roku potrwają one od 8 do 10 kwietnia – przypomina Robert Bielówka, zapraszając do hali Podpromie w Rzeszowie. 
 
W ubiegłym roku Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM przyciągnęły niemal 20 tysięcy zwiedzających. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy