Reklama

Dom

Nagrzewnice powietrza typu Roof-top w ogrzewaniu i wentylacji obiektów wielkokubaturowych

materiał partnera
Dodano: 05.11.2021
57471_nagrzewnice-powietrza-gazowe-typu-rppftop-main-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Nagrzewnice powietrza gazowe EOLO RT – EOLO typu ROOF-top, które znajdziemy w ofercie firmy Systema Polska, to kompletne urządzenia zaprojektowane z myślą o ogrzewaniu i wentylacji obiektów wielkokubaturowych.  Sprawdzą się w obiektach takich jak hale magazynowe, hale produkcyjne czy inne obiekty przemysłowe. Co warto o nich wiedzieć? 
 
Nagrzewnice gazowe – przeznaczenie i montaż
 
Roof-topy montowane są zwykle na zewnątrz obiektów, przeważnie na dachu budynku. Parametry takie jak ilość wymian objętości powietrza czy też temperatura, jaka ma panować wewnątrz obiektów są ściśle określone w przypadku obiektów, w których przykładowo zlokalizowane są linie produkcyjne. Ogrzewanie konwencjonalne nie jest w stanie zapewnić optymalnych warunków pracy człowieka w tego typu obiektach. Co więcej, byłoby to rozwiązanie wysoce nieekonomiczne. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest instalacja roof-topów, czyli agregatów grzewczo-wentylacyjnych. Urządzenia są odpowiednio przygotowane do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych. Obudowa wykonana jest ze stali galwanizowanej lakierowanej proszkowo. Ponadto, obudowa izolowana jest wełną mineralną o grubości 5 i 10 cm. 
 
Nagrzewnice powietrza gazowe typu Roof-top w ofercie firmy Systema Polska
 
Systema Polska ma w swojej ofercie niemal 140 modeli nagrzewnic. Nagrzewnice typu Roof-top wyposażone są w wymiennik z odprowadzaniem kondensatu bądź też bez odprowadzania kondensatu. Aktualne modele rozszerzone zostały o wentylatory z silnikami EC. Dzięki temu istnieje możliwość wyboru rozwiązania z różną wielkością sprężu wentylatora w standardzie. Produkty cechuje wysoka sprawność spalania przy obciążeniu minimalnym > 95%. Szeroki asortyment nagrzewnic pozwalana na dobór urządzenia, które będzie idealnie spełniało zapotrzebowanie cieplne danego obiektu. Modułowa zabudowa ułatwia z kolei swobodną konfigurację nagrzewnicy – w zakresie stopnia filtracji i sprężu wentylatora.
 
Klienci firmy Systema Polska są w stanie samodzielnie obliczyć zapotrzebowanie ciepła dla obiektu korzystając z programu doboru produktów. Systema Polska oprócz nagrzewnic powietrza gazowych ma w swojej ofercie wiele innych rozwiązań w obszarze HVAC, w tym gazowe promienniki podczerwieni, destratyfikatory, kurtyny powietrzne a także liczne produkty komplementarne.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy