Reklama

Biznes

Pojedziemy A4 z Jarosławia do Przemyśla

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 28.05.2013
4645_A4-Jaroslaw-Radymno_w-Przemysl
Share
Udostępnij
W poniedziałek udostępniono do ruchu kolejny odcinek autostrady A4 na Podkarpaciu: Jarosław Zachód – Przemyśl. Jak poinformowała nas Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zezwalającą na dopuszczenie do ruchu całego, 25-kilometrowego odcinka. Jednak w pierwszej kolejności został oddany do ruchu 18-kilometrowy fragment od węzła Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do węzła Przemyśl (skrzyżowanie z drogą krajową nr 77, okolice Radymna). Natomiast oddanie do ruchu fragmentu od węzła Jarosław Zachód do węzła Jarosław Wschód uzależnione jest od zakończenia budowy węzła Jarosław Zachód realizowanego w ramach sąsiedniego kontraktu Rzeszów – Jarosław. Planowane jest to w III kwartale br. 
 
Wykonawcą prac była firma Budimex S.A. Umowę z wykonawcą podpisano 29 października 2009 r. Wartość umowy wynosiła 969,2 mln zł. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj, który zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów: na projektowanie i realizację inwestycji, jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Dzięki temu inwestycja została zrealizowana w szybszym tempie.
 
– Oddany do ruchu odcinek A4 znacznie ułatwi i przyspieszy ruch pojazdów. Pozwoli na komfortową jazdę, poprawi bezpieczeństwo oraz zapewni oszczędność czasu, zwłaszcza dla podróżujących z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia – podkreśla Joanna Rarus.
 
Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy