Reklama

Biznes

Etykieta podawania napojów

materiał promocyjny
Dodano: 13.05.2013
4072_zestaw_szkla_krosno
Share
Udostępnij
Znajomość zasad saviore-vivre bardzo ułatwiają kontakty międzyludzkie. Ich zachowanie, zwłaszcza w biznesie, pozwalają uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Nawet zwykłe, zdawałoby się, serwowanie napojów w trakcie firmowych szkoleń, narad, konferencji, spotkań z klientami, powinno odbywać się zgodnie z zasadami etykiety. 
 
Podstawową i najważniejszą obowiązującą zasadą jest – żadnych soków w kartonikach, napojów w plastikowych butelkach i jednorazowych kubeczków. To brzydkie i bardzo nieeleganckie. Dlatego najlepiej przelać soki do szklanych karafek lub butelek, a wody mineralne do dzbanków, z których będzie można je wygodnie nalać. Do tego oczywiście szklanki na te napoje. W upalne dni można też postawić pojemnik na lód. 
 
Jednak według obowiązujących zasad savoir-vivre w trakcie oficjalnych spotkań na stole nie powinny znajdować się ani żadne napoje, ani przekąski. Dlatego w firmie solidnej, z klasą, powinna być ona zachowana. A chcąc dać gościom możliwość ugaszenia pragnienia, wszystkie napoje i szklanki powinny znaleźć się na specjalnie przygotowanym do tego stoliku, najlepiej ustawionym pod ścianą. Oczywiście w ostateczności, napoje można postawić na głównym stole. Ale w takiej sytuacji koniecznie powinny być w szklanych dzbankach lub karafkach i rozstawione tak, by każdy miał do nich blisko i nie musiał daleko sięgać. 
 

Szkło doskonałe na spotkania biznesowe znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy