Reklama

Biznes

Wspólnie poszukają inwestorów dla Mielca

Anna Olech
Dodano: 15.04.2013
3400_widok_z_lotu_ptaka_obszaru_Strefy_w_Mielcu
Share
Udostępnij
Choć inwestorzy, którzy zdecydowali się ulokować swój biznes w Mielcu tworzą już sporą grupę, to w mieście wciąż jest miejsce dla nowych. Dlatego właśnie władze Mielca, chcąc jeszcze mocniej ożywić rynek, rozpoczęły współpracę z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która ma pozyskiwać i obsługiwać inwestorów.
 
Coraz więcej miast i miejscowości szuka nowych możliwości pozyskiwania inwestorów, co nie jest rzeczą łatwą i trzeba włożyć w takie działania mnóstwo wysiłku i pomysłowości.

– W tej chwili konkurencja w Polsce w tym zakresie jest coraz większa i coraz trudniej „zdobyć” inwestora, który zechce utworzyć nowe miejsca pracy. Dlatego musimy bardziej aktywnie włączyć się do tego konkursu, m.in. poprzez współprace z instytucjami, które mają na tym polu duże doświadczenie. Właśnie taką instytucją jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych – powiedział Janusz Chodorowski.
 
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w obecnej formie działa od dziesięciu lat. Jej głównym zadaniem jest pomoc inwestorom w wejściu na polski rynek oraz w wykorzystaniu istniejących na nim możliwości. Pracownicy Agencji wspierają inwestorów w przejściu przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne, występujące w trakcie realizacji projektu. Na jej wsparcie mogą liczyć także firmy, które już działają w naszym kraju. W ofercie PAIiIZ znajduje się szybki dostęp do kompleksowej informacji, dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców, jak również lokalizacji.
 
W ramach podpisanego porozumienia pracownicy mieleckiego magistratu będą mogli wziąć udział w organizowanych przez PAIiIZ szkoleniach związanych z przygotowaniem profesjonalnej oferty inwestycyjnej, obsługą projektów inwestycyjnych, korzystaniem z pomocy publicznej przez inwestorów zagranicznych oraz możliwościami pozyskania dofinansowania w ramach środków europejskich. Agencja pomoże także w przekazywaniu inwestorom i partnerom zagranicznym ofert inwestycyjnych i gospodarczych przygotowanych przez Mielec. – Te pięć minut przewagi nad innymi samorządami, które mieliśmy, gdy powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna, już mijają. Teraz musimy postawić na nowoczesne metody współpracy z nowymi i obecnymi inwestorami, dlatego jestem przekonany, iż współpraca z PAIiIZ  będzie cenna nie tylko dla miasta, ale również całego regionu – dodaje prezydent Janusz Chodorowski.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy