Reklama

Biznes

Dziennik Nowiny zmienił właściciela

Artykuł Partnera
Dodano: 22.03.2013
2890_paper
Share
Udostępnij
Grupa Polskapresse kupiła wszystkie udziały w spółce Media Regionalne, do której należą m.in. popularne na Podkarpaciu gazety Nowiny i Echo Dnia. Właściciela zmieni biznes prasowy, internetowy i poligraficzny spółki.

Transakcja jest uzależniona od zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  Kiedy Urząd może wydać taką decyzję? – Nie wiemy. Zwykle zajmuje to kilka miesięcy od momentu złożenia wniosku do prezesa UOKiK – mówi dla Money.pl Magdalena Chudzikiewicz, rzecznik prasowy Polskapresse. Wniosek do Urzędu jeszcze nie trafił. To kwestia kilku dni. Rzeczniczka Polskapresse powiedziała także, że dla tej grupy to najważniejsza inwestycja ostatnich lat.

Na razie nie wiadomo, co zmiana właściciela oznacza dla pracowników i czytelników gazet. Do Mediów Regionalnych należy 9 dzienników m.in. z Rzeszowa, Kielc, Lublina, Szczecina i Białegostoku, 2 płatne i 3 bezpłatne tygodniki oraz 50 serwisów internetowych, które w styczniu 2013 roku miały ponad 10 mln unikalnych użytkowników. Media Regionalne są także właścicielem 5 drukarni.
 
Grupa Polskapresse należy do największych wydawców prasy w Polsce. Wydaje 10 dzienników regionalnych w największych regionach kraju, w tym 8 połączonych wspólną marką „Polska”, a także 90 tygodników lokalnych, bezpłatną gazetę miejską „Nasze Miasto” oraz kilka tygodników ogłoszeniowych i dodatków telewizyjnych. Średnia dzienna sprzedaż wszystkich dzienników wynosi prawie 320 tys. egz.
 
Grupa Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy