Reklama

Biznes

Stanica i keja nad Jeziorem Tarnobrzeskim przyciągną turystów?

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 16.02.2013
2265_stanica
Share
Udostępnij
Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstanie stanica żeglarska oraz keja. Umowę  na realizację inwestycji podpisali prezydent Norbert Mastalerz w imieniu gminy Tarnobrzeg oraz Andrzej Frydryk, pełnomocnik firmy Skanska S.A., która będzie wykonawcą kontraktu.

Na parterze trzykondygnacyjnego budynku stanicy będą się znajdowały sala wykładowo-szkoleniowa dla ok. 40 osób, świetlica, szatnie, bufet i kuchnia oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze będą się mieściły pomieszczenia administracyjne, pokoje gościnne oraz sanitariaty z prysznicami. Budynek będzie posiadał także taras widokowy. W pobliżu ustawione będą dwie altany grillowe na ok. 50 osób. Dzięki zastosowaniu specjalnych platform, budynek będzie przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne.

Nad Jeziorem powstanie 60-metrowa keja. Projekt zakłada także budowę hangaru, który będzie przeznaczony i przystosowany do bieżących przeglądów i napraw łódek wraz z wydzieloną częścią magazynową.
 
Zostaną wykonane ciągi komunikacyjne oraz miejsca parkingowe. W ramach projektu zostanie również wyremontowane pomieszczenie w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Machów Sp. z o. o. z przeznaczeniem na punkt medyczny.
 
Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 5,7 mln zł, z czego 1,8 mln to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wkład własny miasta wyniesie ponad 2,1 mln zł.
Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz liczy, że amatorzy żeglowania będą mogli korzystać ze stanicy już w przyszłym roku. Ma też nadzieję, że inwestycja podniesie atrakcyjność akwenu i ściągnie do Tarnobrzega kolejnych turystów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy