Reklama

Biznes

Kosmetyki Iwostin i Emolium prosto z Rzeszowa

Anna Olech
Dodano: 29.01.2013
1951_AE3D7320-74D0-4A17-970A-DAE49689EBED
Share
Udostępnij
11,5 mln zł kosztowało uruchomienie nowej linii do produkcji dermokosmetyków w Zakładzie Produkcji i Dystrybucji Leków w Rzeszowie. To dla rzeszowskiego zakładu, będącego częścią firmy Sanofi-Aventis, zupełnie nowy asortyment. Dzięki tej inwestycji pracę znalazło 50 osób, a w Rzeszowie już produkowane są znane i cenione kosmetyki Iwostin i Emolium.

Zakład Produkcji i Dystrybucji Leków Sanofi-Aventis istnieje w Rzeszowie od 27 lat i jest jednym z 76 placówek firmy zlokalizowanych na całym świecie. Obecnie pracuje tu 250 osób. Firma Sanofi zajmuje się m.in. produkcją i dystrybucją leków, jest też największym na świecie producentem szczepionek. W rzeszowskim zakładzie wytwarzanych i pakowanych jest kilkadziesiąt rodzajów preparatów, m.in. popularna No-Spa, Magne B6 czy Atenolol. Produkcja dermokosmetyków jest dla tej placówki nowością, a ich produkcja została tu przeniesiona w ostatnich miesiącach 2012 roku z Chociwia. Linię produkcyjną umiejscowiono w nowym budynku o powierzchni 2760 mkw, a w produkcji znalazły się dermokosmetyki z oferty firmy Napentes Pharma, która należy do grupy Sanofi.  

– Dzięki tej inwestycji, w tym roku rzeszowska fabryka planuje wyprodukować 52 mln opakowań leków i kosmetyków, z czego blisko 50 procent jest przeznaczona na eksport – informował Polską Agencję Prasową Marek Ruchała, dyrektor przemysłowy Sanofi-Aventis w Polsce.

Ale jak zapowiada dyrektor Sanofi to jeszcze nie koniec inwestycji w rzeszowską fabrykę. W tym roku planowane są kolejne, tym razem o wartości 6,5 mln zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy