Reklama

Biznes

Pomysły na ulicę 3 Maja – konkurs rusza w czerwcu

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 12.05.2014
12357_20766843
Share
Udostępnij
Po tym, jak na ostatniej sesji radni miejscy nie zgodzili się na przebudowę nawierzchni ul. 3 Maja w tym roku (do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma), miasto zdecydowało się na ogólnopolski profesjonalny konkurs, który zorganizuje Stowarzyszenie Architektów Polskich. Zostanie ogłoszony on najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu br.
 
Przebudowa głównego miejskiego deptaka jest konieczna, bo jak zaznacza Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, droga się zapada, a kostka, po której obecnie chodzimy, została położona w połowie lat. 90. ub. wieku. – Ogłosiliśmy konkurs na przebudowę, do którego przystąpiła jedna firma, ale radni nie zgodzili się na takie rozstrzygnięcie i wycofali pieniądze zarezerwowane na ten cel – mówi Maciej Chłodnicki.
 
Radni stwierdzili, że potrzebna jest organizacja profesjonalnego konkursu na przebudowę ul. 3 Maja. Rzeszowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zgodził się taki przeprowadzić. Kto będzie mógł w nim brać udział? – Na pewno nie będziemy chcieli ograniczać się jedynie do architektów i projektantów, niewykluczone, że również studenci będą mogli w nim startować – tłumaczy Maciej Chłodnicki.
 
Prawdopodobnie konkurs zostanie rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. Na jego organizację i nagrody miasto przeznaczy ok. 60-70 tys. złotych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy