Reklama

Biznes

Marek Kamiński na V Forum Innowacji

Anna Olech
Dodano: 03.04.2014
11611_Kaminski
Share
Udostępnij
27 i 28 maja br. w Rzeszowie odbędzie się Forum Innowacji, które będzie miało swój mały jubileusz – piątą edycję. Tym razem połączono je z I Forum Turystycznym Państw Karpackich. Temat dwudniowego spotkania to szeroko pojęta turystyka. Gościem specjalnym będzie podróżnik, polarnik i zdobywca dwóch biegunów, Marek Kamiński.
 
 Impreza z roku na rok się rozrasta i obecnie jest uznawana za  najważniejsze wydarzenia polityczno-naukowo-biznesowe na Podkarpaciu. Według organizatorów w tegorocznym forum może wziąć udział nawet 700 uczestników z kraju i zagranicy. Miejscem tegorocznych obrad będzie Centrum Dydaktyczno-Naukowe Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
 
Wiodącym tematem spotkania będzie turystyka, która w Unii Europejskiej stanowi trzeci pod względem znaczenia obszar działalności społeczno-gospodarczej. Jedynie handel i dystrybucja oraz budownictwo są większymi sektorami. Podobnie sytuacja wygląda w Polsce, gdzie w przedsiębiorstwach turystycznych już znajduje zatrudnienie około 300 tys. osób. A przemysł turystyczny wciąż notuje wzrost, mimo trwającego kryzysu ekonomicznego. Forum Innowacji będzie okazją do analizy rynku turystycznego w Polsce, a także oceny, jakie technologie innowacyjne pojawiły się w ostatnich latach w tym obszarze i z jakimi barierami ten sektor się zmaga. Poza panelami dotyczącymi źródeł innowacji, rodzajów działań innowacyjnych w turystyce, przewidziano także panele dotyczące branży hotelarskiej czy turystyki uzdrowiskowej. 
 
W drugim dniu Forum Innowacji z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się I Forum Turystyczne Państw Karpackich. Wezmą w nim udział przedstawiciele administracji, instytucji, organizacji, środowisk naukowych i przedsiębiorcy sektora turystyki krajów karpackich. Celem I FTPK będzie stworzenie wspólnej platformy współpracy i wymiany informacji dla sektora turystyki w oparciu o zapisy Konwencji Karpackiej. Następstwem tej inicjatywy będzie wymiana doświadczeń pomiędzy krajami karpackimi pod kątem produktu i marketingu, będą też realizowane wspólne projekty karpackie. 
 
Tradycją kolejnych edycji Forum Innowacji jest obecność gości specjalnych, związanych tym co robią z tematyką edycji. W ub. roku gościem specjalnym był dr Scott E. Parazynski, amerykański astronauta polskiego pochodzenia, który spędził łącznie 57 dni w kosmosie. Gościem specjalnym tegorocznego forum będzie Marek Kamiński, słynny podróżnik, polarnik, zdobywca dwóch biegunów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy