Reklama

Biznes

Odstąpienie od umowy z inżynierem kontraktu nie wpłynie na budowę CWK

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 19.02.2014
11008_Centrum_Jasionka_1
Share
Udostępnij
Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce postępuje bez przeszkód i nie ma mowy o jakichkolwiek przerwach w pracach czy w nadzorze nad inwestycją – podkreślali podczas środowej konferencji prasowej wicemarszałek  województwa Lucjan Kuźniar i Janusz Fudała, p.o. prezesa RARR i pełnomocnik ds. budowy centrum. Chcieli w ten sposób uspokoić obawy o los CWK, które pojawiły się po informacjach o odstąpieniu przez RARR od umowy zawartej z firmą Bud-Invent  z Warszawy, która nadzorowała budowę jako inżynier kontraktu.
 
Fudała tłumaczył, że bezpośrednią przyczyną podjęcia 12 lutego decyzji o odstąpieniu od umowy z inżynierem kontraktu, było podzlecenie usług firmie trzeciej, co było sprzeczne z uprzednio zawartą umową. Zgodnie z nią, RARR naliczył Bud-Inventowi 10-procentową karę umowną. Teraz Agencja planuje prowadzić nadzór nad budową własnymi siłami.
 
– Nie ma żadnych opóźnień, prace są realizowane zgodnie z pierwotnym harmonogramem. W chwili obecnej praktycznie zakończyliśmy roboty ziemne, została wylana na większości powierzchni podstawowa płyta tzw. chudego betonu. W tej chwili rozpoczęły się prace w zakresie tworzenia właściwych fundamentów w oparciu o technologie tzw. białej wanny. Aurę też mamy łaskawą, ostra zima była tylko 3 tygodnie, więc zawirowania związane z odstąpieniem od umowy z inżynierem kontraktu nie rzutują na terminowość realizowania prac – stwierdził Witold Słowik, pełnomocnik ds. budowy CWK.
 
Zarząd województwa ma kolejne plany dotyczące zagospodarowania terenów wokół powstającego Centrum. – Lokalizujemy, planujemy parkingi. Niedługo złożymy ofertę na inwestycję w postaci kompleksu gastronomiczno-hotelowego, który jest niezbędny przy takich obiektach. Upatrujemy w tej strefie dużego rozwoju i będzie to wizytówką nie tylko Podkarpacia – zapewniał wicemarszałek Kuźniar.
 
Umowa na budowę CWK została podpisana 19 grudnia ub.r. Centrum będzie kosztować prawie 135 mln zł, ponad 64 mln pochodzić będą ze środków unijnych, a kolejne 70 mln wyłoży Województwo Podkarpackie ze swojego budżetu. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat-Bud.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy