Reklama

Biznes

W Rzeszowie i Przemyślu trwają zbiórki dla protestujących Ukraińców

Anna Olech
Dodano: 27.01.2014
10535_solidarni-z-ukraina
Share
Udostępnij
Ciepłe ubrania i obuwie, żywność, koce, kołdry, śpiwory, kaski ochronne. To zaledwie część niezbędnych rzeczy, jakie potrzebne są osobom manifestującym na majdanach. Zebrane rzeczy, jak najszybciej będą dostarczone opozycjonistom. Podobne zbiórki odbywają się w wielu polskich miastach.
 
Dary można przywozić do Przemyśla, gdzie zbiórkę organizuje Związek Ukraińców w Polsce, a także do Rzeszowa, gdzie odbywa się ona pod hasłem pomocy dla osób zgromadzonych na euromajdanach. W obydwu miastach gromadzona jest ciepła odzież i obuwie, termobielizna, opatrunki, żywność o przedłużonym terminie ważności, koce, kołdry, śpiwory. W Przemyślu, gdzie zbiórka trwa już od kilku dni, chętnych, by wesprzeć protetujących nie brakuje. Przynoszą rzeczy nowe lub mało używane, wszystko by wyrazić solidarność z walczącym narodem ukraińskim. 
 
W Przemyślu dary przyjmowane codziennie w godz. 9 – 16 przy ulicy Kościuszki 5. Natomiast w Rzeszowie, aby przekazać dary najpierw trzeba skontaktować się telefonicznie: 880 422 078 (Roksolana) lub 880 311 297. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy