Reklama

Biznes

Najważniejsze inwestycje realizowane w Rzeszowie w roku 2013

materiał promocyjny
Dodano: 22.12.2013
9819_Most-Naruszewicza
Share
Udostępnij
1. Budowa łącznika do autostrady A4 – 90 mln zł

Droga od ronda Kuronia do węzła autostrady  Rzeszów – Wschód. Dofinansowanie ok. 70 mln zł.
 
2. Przebudowa ul. Lubelskiej –  ok. 30 mln zł

Inwestycja w 85 proc. była finansowana z funduszy europejskich. Zakres robót obejmował m.in. przebudowę ulicy na długości 3 km; przebudowę skrzyżowań z ul. Wioślarską, Borową i z nowymi osiedlami mieszkaniowymi; budowę chodników i ścieżek rowerowych o długości 6 km; budowę zatok autobusowych i ekranów akustycznych; przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej o długości 2,1 km; przekładkę sieci wodociągowej; budowę oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej – wjazd do giełdy towarowej; nasadzenia drzew i krzewów.
 
3. Przebudowa al. Rejtana – ok. 27 mln zł

Prace rozpoczęły się 27 kwietnia. Pierwszy etap prac obejmuje odcinek od skrzyżowania z  al. Powstańców W-wy do ul. Kopisto. Następny: do ul. Lwowskiej. Zakres prac obejmował m.in. wymianę instalacji podziemnych; wzmocnienie podbudowy drogi, budowę ścieżek rowerowych, dobudowanie pasów włączenia i wyłączenia, przebudowę skrzyżowań i ułożenie nowej nawierzchni; ustawienie nowych latarni; dwie nowe zatoczki przystankowe; przebudowę skrzyżowania Rejtana – Lwowska. Inwestycja wchodzi w skład programu transportowego, jest finansowana w 85 proc. przez UE.
 
4. Przebudowa al. Wyzwolenia – 62 mln zł

Prace obejmą  Al. Wyzwolenia na odcinku od ul. Okulickiego do Lubelskiej. W pierwszej kolejności przełożono wszystkie sieci podziemne – wodociągowe, deszczowe i sanitarne oraz teletechniczne. Ulica zostanie poszerzona do 4 pasów ruchu. Przykryta zostanie rzeka Przyrwa. Przebudowywany jest wiadukt na ul. Warszawskiej. Powstaną dwa ronda – po obydwu stronach wiaduktu. Dobudowane zostaną również dodatkowe pasy ruchu na ul. Warszawskiej dla skręcających w al. Wyzwolenia. Dofinansowanie – 85 proc. z programu transportowego.
 
5. Zakup nowych autobusów komunikacji miejskiej – 80 mln zł

Kupiliśmy 80 szt. nowych autobusów Mercedes i Autosan w ramach programu transportowego z dofinansowaniem 85 proc. 
 
6. Fontanna multimedialna – 6 mln zł

Kompleks składa się z siedmiu fontann. Zamontowano m.in. ponad 350 dysz, z których woda tryska na wysokość 8 metrów, tworząc ekran wodny, na którym pokazywane są filmy i animacje. 
 
7. Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na ul.  bł. Karoliny  

Jako pierwsze, w lipcu 2013, zostało oddane do użytku przedszkole. Kosztowało ok. 2,5 mln zł. W przyszłym roku wybudowany zostanie żłobek, a w roku 2015 – szkoła podstawowa i gimnazjum. Częścią kompleksu będą również dwie sale gimnastyczne i zespół boisk.

8. Budowa sali gimnastycznej w Budziwoju – ok. 2,2 mln zł

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 na os. Budziwój została wybudowana sala gimnastyczna z boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Znajdą się tu również szatnie, sanitariaty i salka do gimnastyki korekcyjnej. Na wyższej kondygnacji są sale lekcyjne. Tuż obok miasto wybudowało boisko typu „Orlik”.

10. Budowa mostu Narutowicza w ciągu ul. Naruszewicza – 6,7 mln zł
 
Most, oddany do użytku 2 grudnia 2013 r., został wybudowany od podstaw. Ruch odbywa się teraz równocześnie w dwóch kierunkach. Wyremontowane zostały dojazdy do mostu – od al. Rejtana i od. ul. Targowej
 
11. Rzeszowski Inteligentny System Transportowy – RIST, w skład którego wejdzie: system sterowania ruchem, który obejmie ponad 50 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną; informacja pasażerska (tablice zarówno na przystankach, jak i w autobusach); biletomaty; infomaty; bilet elektroniczny.

RIST wprowadzać będzie hiszpańska firma ACISA – koszt 87 mln zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy