Reklama

Biznes

Rzeszów myśli o nowym wiadukcie

Jaromir Kwiatkowski, Polskie Radio Rzeszów
Dodano: 23.09.2013
7667_Rzeszow-ratusz
Share
Udostępnij
Siedem firm zgłosiło się do przetargu na opracowanie dokumentacji budowy wiaduktu nad torami w centrum Rzeszowa. Najtańsza oferta ma wartość ponad 300 tys. zł, miasto zarezerwowało na ten cel więcej, bo pół mln zł. Przetarg ma być rozstrzygnięty w tym tygodniu.  
 
Nowy wiadukt połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej. Jak nas poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, będzie prowadził od okolic Zelmeru przy ul. Hoffmanowej do prostego odcinka pomiędzy targowiskiem a stadionem Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Wiadukt usprawni ruch samochodów w tej części miasta i zmniejszy korki. Oprócz wiaduktu planuje się też przebudowę ulic Wiktora, Wyspiańskiego i Hoffmanowej. Dzięki temu ma powstać szeroka arteria z czterema pasami ruchu łącząca ulicę Wiktora i Cieplińskiego. 
 
Nowa droga ma częściowo przebiegać przez teren jednostki wojskowej przy ulicy Hoffmanowej, na co wojsko na razie nie chce się zgodzić. – Będziemy prowadzić rozmowy na ten temat – podkreśla Chłodnicki. 
 
Planuje sie też wyburzenie kilkunastu obiektów, głównie garaży, ale także kilku domów. Rzecznik prezydenta, zapytany, czy nie spodziewa się oporu mieszkańców, odpowiada: – Opory w takich sytuacjach zawsze są, ale przecież nie będziemy tych ludzi wyrzucać na bruk. Otrzymają odszkodowanie finansowe lub wybudujemy im lokale mieszkalne. 
 
Projekt inwestycji ma być gotowy za rok. Chłodnicki przewiduje, że jej przygotowanie (w tym wykup gruntów) oraz wykonanie zajmie minimum 3 lata.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy