Reklama

Biznes

MTU zainwestuje w Jasionce 40 mln euro

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 12.09.2013
7296_3_keyvisual_mtu_rzeszow
Share
Udostępnij
MTU Polska rozbuduje swój zakład w podrzeszowskiej Jasionce. Koszt inwestycji wyniesie 40 mln euro, na które składa się nie tylko koszt budynków, ale również maszyn i wyposażenia. Po rozbudowie pracę do 2020 r. znajdzie dodatkowe 250 osób. Jak zapowiedział dyrektor zakładu MTU Polska Krzysztof Zuzak, produkcja w nowej części powinna ruszyć pod koniec 2014 r.
 
 Zakład, dzięki rozbudowie, powiększy się o dodatkowe 9,2 tys. m kw. powierzchni, a więc – jak podkreśla dyrektor Zuzak – będzie o połowę większy. W nowej części będą produkowane elementy do lotniczych silników turbowentylatorowych najnowszej generacji, tzw. GTF (Geared Turbo Fan), które wypierają starsze modele silników. 

Dyrektor zapowiada także rozwijanie działu badawczo-rozwojowego, gdzie zostanie zatrudnionych 40 nowych inżynierów.
 
Rozbudowa zakładu ma się rozpocząć jeszcze jesienią. Także w tym roku ruszy rekrutacja pracowników. Poszukiwani będą m.in. inżynierowie materiałowi oraz specjaliści od metalografii i operatorzy CNC.
 
MTU Aero Engines Polska prowadzi działalność w Jasionce od 2009 r. na powierzchni ponad 18 tys. m kw. Zatrudnia ok. 500 osób. Produkowane są tu m.in. łopatki do silników Airbusa A320 i pasażerskiego kolosa-Airbusa A380.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy