Reklama

Biznes

Jakie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

Aneta Gieroń
Dodano: 09.08.2013
6300_Centrum-Kongresowe-w-Jasionce
Share
Udostępnij
Przetarg na budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Jasionce będzie powtórzony. Najtańsza z pięciu ofert, jakie wpłynęły do przetargu, znacznie przekracza 90 mln zł, czyli sumę, jaka była zaplanowana na inwestycję.

Według projektu budowa Centrum wyceniona została na 89 mln 758 tys. zł. Inwestycja ma być finansowana z budżetu województwa podkarpackiego (53,5 procent) oraz ze środków w unijnych, a dokładnie z programu Rozwój Polski Wschodniej (46,5 procent). Samo Centrum ma być gotowe do 2015 roku.
 
Najtańszą ofertę na budowę Centrum złożyło konsorcjum dwóch rzeszowskich firm, ale i tak ich cena była o 33 mln wyższa, od założonej w projekcie. Najdroższa oferta wyniosła prawie 150 mln zł. 
 
W związku z tym w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego powstanie nowa analiza, czy projekt można zmodyfikować na tyle, aby koszt budowy Centrum był możliwie jak najmniejszy. Wówczas konieczne będzie unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego. 
 
Takich pieniędzy po prostu nie mamy – mówi Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego. –  Ogłosimy nowy przetarg, jeśli okaże się, że będziemy w stanie do 2015 roku zrealizować tę inwestycję po zmianie zakresu rzeczowego i nowym określeniu kosztów. Być może projekt zakłada standardy na zbyt wysokim poziomie, może trzeba skorygować funkcjonalność obiektu, który np. w formule modułowej będzie mógł być w dalszej przyszłości rozbudowany.
 
Centrum Wystawienniczo – Kongresowe usytuowane w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” w Jasionce planowano otworzyć w 2015 roku. W projekcie przewidziana jest przestrzeń wystawiennicza do obsługi wystaw oraz kongresowa z dwoma salami konferencyjnymi, zapleczem gastronomicznym, salą bankietową oraz kondygnacją biurową. W przyszłości Centrum byłoby idealnym miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju targów, wystaw, kongresów, sympozjów i spotkań. Bezpośrednie sąsiedztwo lotniska w Jasionce byłoby dodatkowym atutem Centrum.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy