Reklama

Biznes

Rekordowo dużo pasażerów na lotnisku w Jasionce

Aneta Gieroń
Dodano: 05.08.2013
6215_Terminal_Jasionka_1
Share
Udostępnij
W lipcu na lotnisku „Rzeszów-Jasionka” odprawiono ponad 69 tys. podróżnych i w porównaniu z 66 tysiącami w analogicznym okresie zeszłego roku, jest to absolutny rekord w historii lotniska. Nigdy w Jasionce nie osiągnięto takiego wyniku w ciągu jednego miesiąca. W ubiegłym roku przez 12 miesięcy Jasionka obsłużyła prawie 570 tys. pasażerów, a tym roku ta liczba może być jeszcze większa. 
 
– Niwelujemy straty z początku bieżącego roku, kiedy przez fatalne warunki pogodowe na przełomie marca i kwietnia „straciliśmy” ok. 10 tysięcy pasażerów z powodu odwołanych i przekierowanych rejsów – ocenia Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Podkreśla jednocześnie, że wedle prognoz już końcem sierpnia podrzeszowskie lotnisko wyjdzie „na plus”. Lipiec i sierpień to najlepsze miesiące dla ruchu pasażerskiego, bowiem prócz regularnych połączeń funkcjonuje wzmożony ruch czarterowy.
 
Wyniki Jasionki nie powinny także zmaleć w dalszych miesiącach br., bowiem już od 3 września pojawią się nowe połączenia do Rzymu i Paryża obsługiwane dwa razy w tygodniu przez Eurolot, a także nowe poranne i wieczorne połączenia z Frankfurtem, które od 12 września zaoferuje Lufthansa. 
 
Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, Glasgow, East Midlands, Dublina, Oslo oraz Trapani. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy