Reklama

Ludzie

Rektor-elekt Politechniki Rzeszowskiej powołał nowych prorektorów

Aneta Gieroń
Dodano: 12.05.2020
50752_Politechnika
Share
Udostępnij
Rektor-elekt dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz, poinformował o najbliższych współpracownikach, z którymi od 1 września 2020 roku będzie zarządzał największą uczelnią techniczną w regionie. Wśród nowych prorektorów  jest kobieta i jedna osoba, która aktualnie, za kadencji prof. Tadeusza Markowskiego również jest prorektorem.
 
Pierwszym zastępcą rektora i prorektorem ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem został prof. Jarosław Sęp. Prof. Sęp kandydował w niedawnych wyborach na rektora i zajął drugie miejsce, przegrywając z prof. Koszelnikiem, ale zdobywając dużo, bo aż 40 głosów elektorskich. Do niedawna prof. Sęp był dziekanem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, znana jest też jego bliska współpraca z biznesem.
 
Prorektorem ds. studenckich (z kompetencją ds. wymiany międzynarodowej) od 1 września będzie prof. Grzegorz Ostasz, ten sam, który obecnie również zasiada we władzach uczelni i jest prorektorem ds. współpracy międzynarodowej.
 
Na nowego prorektora ds. nauki powołany został dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz, prodziekan ds. nauki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.
 
Jedyną kobietą wśród nowych  prorektorów odpowiedzialną za kształcenie będzie dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, w przeszłości dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy