Reklama

Ludzie

Krystian Herba wskoczył na Swissotel w Estonii. Jest rekord!

Natalia Chrapek
Dodano: 16.05.2019
45625_krystian
Share
Udostępnij
Krystian Herba wskoczył na 30-piętrowy wieżowiec w Estonii – Swissotel w Tallinnie. Pokonanie 630 schodów, a tym samym pobicie rekordu, zajęło rzeszowskiemu trialowcowi 8 minut i 52 sekundy. 

Rzeszowianin Krystian Herba od kilku lat spełnia swoje największe sportowe marzenie, jakim jest zdobycie na rowerze „Korony ziemi”, czyli najwyższych budynków na świecie. 
 
Do tej pory wskoczył na 17 wieżowców w 13 krajach. Zdobył już m. in.: Pałac Kultury i Nauki oraz Hotel InterContinental w Warszawie, Altus w Katowicach, Millenium Tower w Wiedniu, Gran Hotel Bali w Beindrom (Hiszpania), MesseTurm we Frankfurcie (Niemcy), hotel Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju,  Shanghai World Financial Center w Chinach, Eureka Tower w Melbourne w Australii oraz Taipei 101 na Tajwanie.
 
W środę, 15 maja poskromił kolejny drapacz chmur, 30-piętrowy hotel Swissotel w Tallinnie, który jest najwyższym budynkiem w Estonii. Tradycyjnie padł rekord Guinessa. Rzeszowski sportowiec pokonał na rowerze 30 pięter i 630 schodów w ciągu 8 minut i 52 sekund. 
 
 
Fot. Archiwum Krystiana Herby
 
– Rekord był obserwowany przez sędziego z National Register of Records, dzięki czemu został okrzyknięty oficjalnym rekordem Estonii. Jestem bardzo zadowolony, bo uzyskałem dobry rezultat. W tym roku planuję zdobyć jeszcze największe budynki Litwy oraz Łotwy – oba te wydarzenia najprawdopodobniej  zrealizuję we wrześniu – mówi Krystian Herba. 
 
Nieco ponad dwa tygodnie temu Herba zdobył także najwyższy budynek w Czechach. W 8 minut i 55 sekund wskoczył na 30-piętrowy wieżowiec w Brnie. Pokonał 632 schody, czyli na każdy stopień miał średnio mniej niż sekundę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy