Reklama

Ludzie

Lenkowska nagrodzona w międzynarodowym konkursie

Polskie Radio Rzeszów, Aneta Gieroń
Dodano: 21.03.2013
2813_lenkowska
Share
Udostępnij
Krystyna Lenkowska, poetka, anglistka, tłumaczka literatury anglosaskiej, ale też blogerka naszego portalu BIZNESiSTYL.pl (www.biznesistyl.pl/krystyna-lenkowska) laureatką  pierwszego miejsca w międzynarodowym konkursie "Seeking for a poem". W czwartek w Sarajewie poetka odbiera nagrodę za wiersz pt. "Oko Johna Keatsa w Rzymie".

Nagroda wręczana jest w trakcie 29 Sarajewskiej Zimy oraz III Maratonu Poetyckiego organizowanego przez pismo Diogen ukazujące się w Bośni i Hercegowinie. Na tę okazję wydano m.in. antologię z wierszami nagrodzonych poetów. Znalazło się w niej po 20 wierszy laureatów 3 pierwszych nagród. Sukces Krystyny Lenkowskiej tym bardziej cieszy, że do konkursu zgłosiło się ponad 100 autorów z 37 państw.

Rzeszowska poetka wydała osiem tomów poezji: „Walc Prowincja” 1991, „Nie deptać przylaszczek” 1999, „Pochodnio, różo” 2002, „Wiersze Okienne” 2003, „Wybór Ewy” 2005, „Sztuka białego” 2008, „Tato i inne miejsca” 2010 oraz „Zaległy list do pryszczatego anioła”  2013. Jej wiersze ukazały się m.in. w USA, na Ukrainie, w Czechach, Albanii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Indiach. Autorka piosenek, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W Rzeszowie identyfikowana ze Szkołą YES, którą współtworzyła przez 18 lat, oraz akcjami non-profit w ramach Pretekstów Literackich i Kulturalnej Piwnicy.

 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy