Reklama

Lifestyle

Jak prawidłowo pielęgnować skórę

materiał promocyjny
Dodano: 18.06.2013
5209_model3
Share
Udostępnij
Twarz jest zwierciadłem naszego trybu życia. Gdy jesteśmy wypoczęci – promienieje, pod wpływem stresu i zmęczenia – szarzeje i starzeje się. Silne uczucia, gniew i śmiech malują na niej linie mimiczne, które czas pogłębia i zamienia w zmarszczki. Dlatego ogromne znaczenie dla urody i samopoczucia mają m.in.: właściwa dieta, odpowiednia ilość snu, ruch na świeżym powietrzu oraz unikanie papierosów i nadmiaru alkoholu. 

Równie ważna jest prawidłowa i skuteczna pielęgnacja skóry – tym ważniejsza, że dziś trudno o właściwy tryb życia. Skuteczna pielęgnacja skóry to taka, która przyniesie efekty – widoczne i odczuwalne.
   
Warunkami skuteczności pielęgnacji są: systematyczność (codziennie rano i wieczorem), wytrwałość w jej stosowaniu, stosowanie kosmetyków odpowiednich dla skóry (odpowiadających rodzajowi i stanowi skóry a także innym jej potrzebom), nakładanie kosmetyków we właściwej kolejności i we właściwy sposób.
   
Podstawowa pielęgnacja skóry powinna składać się z pięciu kroków:
  1. Oczyszczanie – czyli demakijaż oczu i całej twarzy kosmetykiem dobranym do potrzeb naszej skóry, który zmywa wszystkie zanieczyszczenia,
  2. Złuszczanie – delikatne pozbycie się martwych komórek naskórka,
  3. Tonizowanie – przywracanie właściwego ph skóry, odświeżenie,
  4. Nawilżanie – jest bardzo ważne, gdyż sprawia, że skóra staje sieę miękka, odpowiednio elastyczna i gładka,
  5. Ochrona – to zaaplikowanie naszej skórze dodatkowego "ubranka", które będzie ją chronić przed czynnikami zewnętrznymi, ale również optycznie poprawi jej wygląd. To nic innego jak podkład, konieczny każdego dnia.
To w wielkim skrócie podstawy, które pomogą w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Znane i cenione przez miliony kobiet kosmetyki Mary Kay, umiejętnie dobrane do potrzeb naszej skóry, dają optymalne rezultaty w krótkim czasie. Przy wyborze produktów warto jest skorzystać z porady fachowca, ponieważ dobierając pielęgnację, należy również wziąć pod uwagę m.in. wiek, wrażliwość na różne składniki oraz stan skóry.
 

Dla osób zainteresowanych prawidłową pielęgnacją skóry przygotowaliśmy 10 zaproszeń na spotkanie pielęgnacyjne kosmetykami Mary Kay. Wystarczy wysłać, w terminie do 10 lipca maila na adres: agnieszkachyla@op.pl z dopiskiem w temacie 'Biznes i Styl'.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy