Reklama

Lifestyle

Moda Basi Olearki zadebiutowała w Paryżu. Mediolan czeka w kolejce

Aneta Gieroń
Dodano: 11.03.2019
44817_olearka
Share
Udostępnij
Kilka dni temu rzeszowska projektantka, Basia Olearka po raz pierwszy zadebiutowała na międzynarodowym wybiegu i od razu w stolicy mody – Paryżu. Podczas paryskiego Fashion Week zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję UNITY, a to dopiero początek międzynarodowej aktywności Basi Olearki. W maju damskie i męskie ubrania pokaże w Stanach Zjednoczonych, a na wrzesień przygotowuje już dużą kolekcję na imprezę modową w Mediolanie.
 
– Wspaniałe doświadczenie, w równym stopniu stresujące, inspirujące i zachwycające – mówi rzeszowska projektantka, która w samym sercu Paryża, w Le Salon des Miroirs, w obecności dziennikarzy modowych oraz blogerów z całego świata zaprezentowała 15 sylwetek damskich i męskich. Dominowały ubrania z ostatniej kolekcji UNITY Basi Olearki, która jest niezwykła chociażby dlatego, że na materiałach znalazły się przedrukowane heliografie z fotograficznych prac jej męża, Pawła Olearki. Były też bardzo seksowne ubrania ze skóry z prześwitami, które to sylwetki stały się już znakiem firmowym rzeszowskiej projektantki.
 
 
Fot. Paweł Olearka
 
– Zebrałam wiele pochwał i ciepłych słów. Zwracano uwagę na spójność kolekcji i jej kobiecy charakter. Podkreślano użytkowe zalety ubrań, które są wygodne i praktyczne w noszeniu – opowiada Basia Olearka. – Miałam też szanse spotkać się z dziennikarzami z całego świata i udzielić wywiadu choćby dla telewizji z tak odległego kraju jak Pakistan.  Informacja o mojej kolekcji znalazła się też w Radiu Chicago.
 
W trakcie pokazu UNITY prezentowane były też piękne, drewniane torebki rzeszowskiej marki Krzysztofa Palucha oraz biżuteria Tiger Bite. Całość udało się zorganizować dzięki wsparciu Polskiej Sieci Sklepów Spożywczych FRAC. 
 
W najbliższych miesiącach ubrania z logo Basi Olearki pojawią się na kolejnych zagranicznych imprezach. Już w maju wspólnie z Game Over Cycles zaplanowany jest pokaz w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu nowa kolekcja będzie miała swój włoski debiut w Mediolanie.

Wcześniej jednak, bo już w czerwcu projektantka zaskoczy nas niecodziennym projektem, który powstaje wspólnie z Estradą Rzeszowską oraz Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. W pięknych wnętrzach tego ostatniego odbędzie się pokaz najnowszych ubrań Basi Olearki z wykorzystaniem pięknych, XIX – wiecznych kobiecych akcesoriów: torebek, wachlarzy oraz ozdób do włosów, które znajdują się w muzealnych zbiorach.
 
Pokazowi towarzyszyć będzie także wystawa fotografii Pawła Olearki, z wykorzystaniem historycznych, przedwojennych zdjęć, jakie otrzymał podczas Fashion Week w Paryżu, a których bohaterką jest młoda paryżanka w różnych strojach pozująca z ówczesnymi rekwizytami i z Paryżem w tle. Ten motyw zostanie na nowo zaadaptowany przez rzeszowskiego fotografa, który ubrania swojej żony sfotografuje w podobnych aranżacjach, ale już w realiach Rzeszowa z drugiej dekady XXI wieku.
 
To też oznacza, że projekt UNITY, który był artystycznym debiutem Basi i Pawła Olearków jako pary twórców, którym idealnie udaje się łączyć modę i fotografie, sztukę i popkulturę, będzie miał swój ciąg dalszy.
 
 
Fot. Paweł Olearka
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy