Reklama

Lifestyle

Fashion Week w Mielcu po raz czwarty

Artykuł Partnera
Dodano: 30.04.2013
3882_IMG_9942
Share
Udostępnij
Czwarta edycja Mielec Fashion Week okazała się ogromnym sukcesem. Kreacje 16 projektantów zaprezentowano w pokazie podzielonym na dwie części: „Pozytywną” i „Negatywną”. Widowisko oglądało 350 osób, a stroje w stonowanych barwach zachwyciły publiczność. 
 
Pomysł zorganizowania w Mielcu modowej imprezy zrodził się cztery lata temu w głowie Ilony Jankowskiej, założycielki Models Academy. Tym razem z Mielcu pojawili się artyści, którzy z powodzeniem uczestniczyli już w pokazach Off Fashion. Mielecka impreza przyjęła inną formułę niż do tej pory, stała się konkursem dla projektantów. Jurorzy ocenili poziom prezentowanych projektów bardzo wysoko. Monika Kurtycz ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru wybrała trzech projektantów, którzy jako nagrodę otrzymali możliwość udziału w warsztatach w szkole. – Podczas wyboru kierowałam się spójnością kolekcji, oryginalnością, doborem materiału oraz możliwością adaptacji kolekcji w przyszłości – podkreślała Monika Kurtycz.
 
Najlepszą projektantką została Paulina Zagórska z Ciężkowic, która swoją kolekcję „Impartial” zadedykowała osobom, które nie chcą być anonimowe, są indywidualistami i odważnie podążają własnymi ścieżkami. – Kolekcja inspirowana jest twórczością i muzyką Moderata. Łączy ruch i nowatorskie podejście do mody. Kolorem dominującym jest czerń, dopełnieniem – odcień szarości. Fasony mają luźną nonszalancką formę, a konstrukcyjne cięcia nadają lekkości. Tkaniny podkreślają proste linie sylwetki, surowość oraz komfort użytkowy – wyjaśnia Paulina.
 
Drugie miejsce w konkursie zajęła Paulina Owczarz z Woli Zaradzyńskiej koło Łodzi. Jej projekty wykonane są z różnych materiałów, od żorżety po elastyczne i poliestrowe. Ozdobione koralikami, perłami, błyszczącymi cekinami oraz mieniącym się brokatem. Całość dopełnia biżuteria, torebki oraz chusty na biodrach. Trzecia w konkursie była Katarzyna Ciejek z Chrzanowa. Zaprezentowała damską kolekcję „Ego”, stroje są w łagodnych odcieniach bieli, dla kontrastu zderzone ze srebrem blachy o mocnej fakturze. Starannie dobrane i zestawione tkaniny, stają się tłem dla eksperymentów konstrukcyjnych, utrzymanych w duchu prostoty i minimalizmu. Dopełnienie kolekcji stanowią nietypowe akcesoria, nadając przedmiotom codziennego użytku zupełnie nowe funkcje. 
 
Mielec Fashion Week uatrakcyjnił pokaz taneczny w wykonaniu formacji „AleToNic” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W przerwie zaśpiewała Agnieszka Czachor, mielecka wokalistka znana z programu TVN „X-Factor”.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy