Reklama

Lifestyle

Tous – legendarna hiszpańska marka w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 14.05.2014
12381_Tous_112
Share
Udostępnij
W środę w Galerii Rzeszów swój pierwszy salon na Podkarpaciu otworzyła popularna na świecie marka Tous, która 94 lata temu narodziła się w niewielkim warsztacie zegarmistrzowskim w Manresie koło Barcelony. Tous od 5 lat obecny na rynku polskim ma twarz aktorki, Małgorzaty Sochy, która jest ambasadorką marki, zaś na świecie biżuterię i torebki ze słynnym misiem Tous reklamowane są przez Jennifer Lopez i Kylie Minogue. Prawie 500 salonów firmy Tous, jakie do dziś powstały na świecie, są zmaterializowanym marzeniem małżeństwa Salvadora i Rosy Tous, którzy od zawsze uważali, że nowoczesny design i najwyższej jakości materiały, to najlepszy przepis na sukces.

A wszystko zaczęło się w 1920 roku od małżeństwa Salvadora Tous Blavi i Teresy Ponsa, którzy otworzyli mały warsztat zegarmistrzowski w Manresie koło Barcelony, a z czasem przekształcili go w sklep z biżuterią. To był mały, skromny, ale stabilny interes rodzinny, który bynajmniej nie zapowiadał się na światowego giganta. Do czasu.
 
W 1965 roku syn założycieli, Salvador Tous poślubił Rosę Orioli i wspólnie uczynili z Tous’a dynamicznie rozwijającą się markę. Przedsiębiorczość Salvadora i kreatywność Rosy dały niezwykłe efekty handlowe i marketingowe. Powstały produkty, którymi zachwyciła się Barcelona, Hiszpania, w końcu świat.  W 1985 roku powstał słynny miś Tous, który do dziś jest symbolem marki oferującej biżuterię elegancką, oryginalną, ale równocześnie zabawną oraz magiczną. Biżuteria wykonana jest z 18-karatowego złota, srebra lub stali szlachetnej, zdobią ją m.in. diamenty i perły. Marka rocznie tworzy 32 kolekcje biżuterii, a co dwa tygodnie oferuje nowe wzory.
 
Od 2000 roku Tous to także galanteria skórzana, akcesoria, perfumy, zegarki, okulary, torebki, walizki, portfele, szale oraz długopisy.
 
W ostatnich latach najpopularniejszymi i najskuteczniejszymi propagatorkami marki Tous są cztery córki Salvadora i Orioli: Rosa, Alba, Laura i Marta Tous. Urodziwe Hiszpanki nie rozstają się z biżuterią i torebkami z logo rodzinnej marki, czym skutecznie kreują modę na akcesoria z ręcznie wykonywanym misiem przez jubilerów z ponad 15-letnim doświadczeniem w warsztatach Tous w Barcelonie.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy