Reklama

Lifestyle

Branża sukien ślubnych w czasach COVID-19 

Materiał Partnera
Dodano: 28.07.2021
55287_zdj-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na otaczającą nas rzeczywistość. Musieliśmy zmienić wiele obszarów naszego funkcjonowania: od pracy, przez spędzanie czasu wolnego po… śluby. Jak branża sukien ślubnych zmieniła się za sprawą pandemii?

Koronawirus: jedno z największych wyzwań w 2020 i 2021 roku


Wiele wskazuje na to, że lata 2020 i 2021 zapiszą się na stałe jako czas pełen restrykcji i obostrzeń. W wielu punktach użyteczności publicznej pojawiły się maseczki, a także obowiązkowe płyny do dezynfekcji dłoni. Czasem były one wymagane przez rząd, a czasem był to po prostu gest dobrej woli ze strony właścicieli działalności.

Czy uda nam się wygrać z koronawirusem? Tu zdania są podzielone. Wiele środowisk naukowych uważa, że COVID-19 w takiej lub innej formie pozostanie z nami już na zawsze, dołączając do grona infekcji sezonowych, jak grypa czy angina.

Z drugiej jednak strony, ewolucja wirusa wzbudza wiele obaw. Każda kolejna mutacja zagraża nam coraz bardziej. Wzrasta zaraźliwość, a także ewoluują objawy. Doskonale widać to gdy porównamy ze sobą „pierwotnego” koronawirusa z odmianą Delta, której udział w skali zachorowań wciąż rośnie.

Oznacza to, że wiele branż staje przed koniecznością dopasowania się do nowych reguł gry. Jedną z nich jest oczywiście segment sukien ślubnych. Wchodzi on w skład nieco większego rynku usług weselnych, na który składa się wiele innych, nieco mniejszych, składowych.

Mówisz ślub, myślisz…


Wesele składa się z wielu elementów, na które zawsze trzeba patrzeć w ujęciu całościowym:

Suknia ślubna to nie tylko dodatek. To symbol pewnego etapu w życiu a często też materializacja wyobrażeń o samej sobie. Ciężko wyobrazić sobie tę uroczystość bez naszych rodziców czy dziadków, stąd na branży sukien ślubnych ciąży wielka odpowiedzialność, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Przynajmniej tak wielka jak na restauratorach. Panna Młoda mogłaby przecież nieświadomie przenieść infekcję na swoich wszystkich gości weselnychmówi Adrian Latoszek z krawieckiego atelier sukien ślubnych Dama Couture.

Właśnie dlatego tak ważne jest umiejętne tworzenie nowych trendów. Co ważne, łączą one w sobie wymiar praktyczny oraz estetyczny. Skoro maseczki są obowiązkowe w wielu budynkach administracji publicznej, na przykład w Urzędach Stanu Cywilnego, to branża sukien weselnych powinna zrobić co w ich mocy, by stworzyć produkt, który spełni oczekiwania weselników.

Można tu wskazać na przykład na piękne, ozdobne maseczki, które będą tworzyć z suknią ślubną spójną, przemyślaną całość. Takie dodatki w swojej ofercie ma na przykład firma Dama Couture, która bardzo dobrze wyczuła oczekiwania rynku. 

Jak nie patrzeć na maseczki czy przyłbice, raczej nie są one stylowe i estetyczne. Połączenie tradycyjnej maseczki z piękną kreacją dla panny młodej to zadanie niezwykle trudne do obronienia. Nawet jeśli goście wykażą się dużą wyrozumiałością, to obiektyw aparatu lub kamery pozostanie nieubłagany.

A przecież nikt nie chce, by na zdjęciach z tak ważnej ceremonii, jak wesele, pojawiła się choćby najmniejsza rysa w postaci brzydkich, burzących pieczołowicie dobranych kreacji, maseczkami lub przyłbicami, które przecież mają pomóc nam chronić zdrowie: tak nasze, jak i weselników.

Przyszłość branży sukien ślubnych


Na dziś dzień wiele wskazuje na to, że obostrzenia zostaną z nami na dłuższy czas. Problemem jest nie tylko koronawirus sam w sobie, ale też stosunkowo niski odsetek zaszczepionej populacji. Wiele wskazuje na to, że progu 80% nie uda się osiągnąć w Polsce jeszcze przez długi czas.

Co to oznacza dla branży weselnej? Kolejne restrykcje. Czasem mogą one przybierać formę lokalnych lockdownów, a kiedy indziej zmuszą weselników do noszenia maseczek, podczas gdy z tego obowiązku będą zwolnione na przykład osoby przebywające na świeżym powietrzu.

Oznacza to, że takie akcesoria, jak maseczki, dzięki którym będzie można zachować estetyczną spójność kreacji panny młodej, zapewne pozostaną z nami przez dłuższy czas. Takie firmy, jak Dama Couture, które już teraz mają taki produkt w swoim portfolio, znajdą się tym samym na uprzywilejowanej pozycji.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy