Kraków

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Źródło: krakow.pl
Dodano: 19.04.2024
Fot. Jan Graczyński
Fot. Jan Graczyński
Share
Udostępnij

W nadchodzący weekend Kraków staje się mekką dla miłośników kina, sztuki i zdrowego stylu życia. W sobotę, 20 kwietnia Noc Kin Studyjnych zainauguruje cykl Krakowskich Nocy, przynosząc widzom niezapomniane seanse w najbardziej kultowych kinach studyjnych. Równocześnie Cracow Art Week Krakers powróci, oferując blisko 60 różnorodnych wydarzeń. Ponadto, pałac Potockich stanie się miejscem fascynujących dyskusji o jedzeniu podczas cyklu rozmów „Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu”, goszcząc ekspertów od zdrowego odżywiania.

Krakowskie Noce rozpoczną się w kinach studyjnych

Nocą Kin Studyjnych w sobotę, 20 kwietnia rozpocznie się tegoroczna edycja Krakowskich Nocy. Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, podgórska Kika i nowohucki Sfinks, wszystkie krakowskie kina studyjne wspólnie świętują 5. Noc Kin Studyjnych. W Sfinksie skapitulujemy przed irlandzką inwazją − wspaniałych aktorów. Na ekranach w Nowej Hucie zagoszczą m.in. Collin Farrel, Jessie Buckley, Paul Mescal, Cillian Murphy. Kameralne Mikro świętuje Rok Gombrowicza „Pornografią”, a Agrafka urodziny Jerzego Stuhra, na których „Wodzirejem” oraz „Amatorem” kina będzie sam Profesor. 20 kwietnia w godzinach 10.00–14.30 odbędzie się także Kinowa Gra Miejska. Uczestnicy podróżować będą śladami krakowskich kin studyjnych.

„Czuj, czuj, odczuwaj”, czyli Cracow Art Week Krakers

Cracow Art Week Krakers powraca, by od dziś do 26 kwietnia ponownie zająć przestrzenie krakowskich galerii sztuki, pracowni, a także nietypowych lokacji publicznych i prywatnych. Program główny składa się z blisko 60 wydarzeń. W sekcji „Miasto” obecne są uznane galerie i miejsca z wieloletnią tradycją. Shefter Gallery prezentuje „Nieznośną melancholię detalu albo niezadomowienie” Aleksandry Młynarczyk-Gemzy, czyli filozoficzny traktat o DOMU „napisany” za pomocą fotografii, wideo oraz aranżacji przestrzeni.

Porozmawiajmy o jadalnym Krakowie

„Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu” to tytuł cyklu rozmów, do których Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zaprosił ekspertów w dziedzinie zdrowego żywienia i nie tylko. W najbliższą sobotę w pałacu Potockich odbędą się rozmowy o relacjach wokół stołu. W spotkaniu weźmie udział Małgorzata Majewska (językoznawczyni) i Katarzyna Błażejewska-Stuhr (dietetyk kliniczny i psychodietetyk).

Spektakl o Jerzym Urbanie w Łaźni Nowej

W Teatrze Łaźnia Nowa powstał spektakl o Jerzym Urbanie, dziennikarzu, publicyście i satyryku, który był jedną z najbardziej znienawidzonych postaci czasu PRL. Seria premierowa spektaklu odbędzie się 19, 20, 21 i 22 kwietnia – o godz. 19.00.

Teatr Figur zaprasza na spektakl „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”

Kraków bez kamienic, brukowanych ulic i widoku na Wawel? Bez smoka, Lajkonika i kawy na rynku? Tak! W spektaklu Teatru Figur „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”, który odbędzie się 20 i 21 kwietnia o godz. 20.00, widzowie przeniosą się na dalekie peryferie, gdzie o krakowskim smoku nikt już nie pamięta, a Lajkonik to po prostu paluszki.

Teatr Bagatela zaprasza na przygody z Tomkiem Sawyerem

Już 20 kwietnia w Teatrze Bagatela odbędzie się premiera „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny. Przygotowywany z myślą o młodszej publiczności spektakl powstał w oparciu o adaptację sceniczną autorstwa Jerzego Jana Połońskiego, który z powieści Marka Twaina, wybrał najbardziej fascynujące i awanturnicze wątki.

Dzień św. Jerzego w Forcie Jugowice

W weekend, 20–21 kwietnia w Forcie Jugowice przy ul. Fortecznej 28 odbędzie się święto oddziału Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. Podczas wydarzenia na uczestników czekają liczne warsztaty, a wstęp na wystawy i udział we wszystkich wydarzeniach kosztuje 1 zł.

„Złote runo – sztuka Gruzji” w Muzeum Narodowym w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ale też w Europie tak wszechstronną, panoramiczną i obszerną wystawę sztuki gruzińskiej. „Złote runo – sztuka Gruzji” można oglądać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie do 15 września.

Wystawa grupy panGenerator w Pałacu Sztuki

Do 29 kwietnia w Pałacu Sztuki w Krakowie można oglądać wystawę grupy panGenerator. Artyści prezentują instalację „Icons”.

Potańcówki dla dorosłych i seniorów

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na cykliczne potańcówki dla dorosłych i seniorów. W takt muzyki granej na żywo można tańczyć w siedzibie głównej CKP oraz czterech filiach: Dworze Czeczów, Klubie Rybitwy, Klubie Skotniki oraz Klubie Tyniec. Wstęp na potańcówki jest bezpłatny. NAjbliższa potańcówka: Centrum Kultury Podgórza – Klub Rybitwy (ul. Rybitwy 61) w sobotę, 20 kwietnia, godz. 17.00.

Weekendowe zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych

Zarząd Infrastruktury Sportowej zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne zajęcia sportowe: Biegaj w Krakowie – trening biegowy dla dorosłych i Dzieciaki na start – zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci w sobotę o godz. 10.00 oraz Kobiety w biegu – trening dla pań w niedzielę o godz. 9.00.

Zawody w łyżwiarstwie figurowym w Krakowie! Przyjdź i podziwiaj – wstęp wolny

Najbliższy weekend na lodowisku przy ul. Siedleckiego zapowiada się naprawdę ciekawie! W ramach międzynarodowych zawodów „Walley Spring Cup 2024″ na lodowej tafli spotka się ponad 300 łyżwiarzy z całej Polski oraz klubów zagranicznych – m.in. z Anglii, Słowacji i Ukrainy. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom i podziwiania ich umiejętności – wstęp na wydarzenie jest wolny.

W niedzielę zmagania młodych judoków w TAURON Arenie Kraków

Blisko 600 młodych judoków weźmie udział w Cracow Judo Cup 2024 – Memoriale im. Piotra Tuczyńskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w małej hali TAURON Areny Kraków.

Full Out Dance Battle 2024

Aż 1800 młodych tancerek i tancerzy z całej Polski zatańczy w Krakowie już dziś i jutro (19–20 kwietnia) podczas IV ogólnopolskiego turnieju tańca hip-hop Full Out Dance Battle organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Małej Hali TAURON Areny Kraków przy ul. Stanisława Lema 7.


Przed nami chłodny i deszczowy weekend. Z tego powodu 20 i 21 kwietnia nie będą realizowane dodatkowe kursy linii 134 do ogrodu zoologicznego, a także nie będzie kursować linia LR0 do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy