Reklama

Kraków

Bliskie spotkanie z muzyką dawną w pałacu Potockich

Źródło: krakow.pl
Dodano: 29.11.2023
Zdjęcie: KBF
Zdjęcie: KBF
Share
Udostępnij

8 grudnia w pałacu Potockich duet Flutes & Frets zabierze nas w podróż w czasie przez muzykę z dworów królewskich i salonów najważniejszych miast Europy. Muzycy wykorzystają różnorodne instrumenty, które pozwolą im wyrazić kolory, gesty i emocje towarzyszące repertuarowi z różnych epok. Grudniowy koncert kończy obchody jubileuszowej, 20. edycji festiwalu Misteria Paschalia.

Od XV do XVIII wieku wielu wybitnych kompozytorów pracowało na dworach królewskich. W XIX w. muzyczna kreatywność i wyobraźnia rodziły się w salonach całej Europy, natomiast w XX w. muzyka klasyczna zadomowiła się w salach koncertowych na całym świecie.

Duet Flutes & Frets, czyli Beth Stone i Daniel Murphy, to niezwykle wszechstronni muzycy i magnetyczne osobowości. Znani są ze scenicznej chemii i interakcji. Podczas koncertów budują intymną atmosferę i zabierają publiczność w wyjątkową muzyczną podróż w czasie – od XV wieku po współczesność.

Grudniowy występ będzie podróżą nie tylko przez muzykę z dworów królewskich i salonów najważniejszych miast Europy, ale także przez historię instrumentów. Duet przybliży repertuar obejmujący 700 lat i wykorzysta kilkanaście instrumentów, od renesansowego fletu i lutni po współczesny flet i gitarę.

Koncert jest częścią 20. edycji Festiwalu Misteria Paschalia, która odbyła się w dniach 4–16 kwietnia.

Bilety na koncert będą dostępne od 28 listopada, od godz. 14.00, na stronie internetowej kbf:bilety i w aplikacji kbf:plus.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy