Reklama

Kraj

Zmarł żołnierz raniony na granicy

brw/ mok/ PAP
Dodano: 06.06.2024
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Szczecin, 01.11.2019. Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, 1 bm. Szczeciński cmentarz uznawany jest za największą, pod względem powierzchni nekropolię w Polsce. 1 listopada kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wierni odwiedzają cmentarze, modlą się przy grobach bliskich. Święto to ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na całym świecie. (mb/doro) PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki Szczecin, 01.11.2019. Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, 1 bm. Szczeciński cmentarz uznawany jest za największą, pod względem powierzchni nekropolię w Polsce. 1 listopada kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wierni odwiedzają cmentarze, modlą się przy grobach bliskich. Święto to ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na całym świecie. (mb/doro) PAP/Marcin Bielecki
Share
Udostępnij

Zmarł żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią – poinformowało w czwartek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

“Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy, zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej” – poinformowało Dowództwo Generalne we wpisie na platformie X.

“Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować” – napisało DGRSZ.

Dowództwo dodało, że bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną, a “dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny”.

Żołnierz został zaatakowany 28 maja nad ranem na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie). Został ugodzony nożem w okolicę klatki piersiowej.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy