Reklama

Kraj

Tusk: dokładnie 10 lat czekaliśmy na to pierwsze miejsce na podium

kos/ sno/ kmz/ mrr/ PAP
Dodano: 09.06.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 09.06.2024. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Premier Donald Tusk głosuje w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej nr 12 w Warszawie, 9 bm. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. (ps/dw) PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak Warszawa, 09.06.2024. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Premier Donald Tusk głosuje w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej nr 12 w Warszawie, 9 bm. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. (ps/dw) PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Dokładnie 10 lat czekaliśmy na to pierwsze miejsce na podium, jestem szczęśliwy, mamy prawo do radości i wzruszenia; nie zmarnowaliśmy tych trudnych lat i tych pięknych miesięcy po 15 października – powiedział w niedzielę wieczorem premier Donald Tusk.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego KO zdobyła 38,2 proc. głosów, PiS – 33,9 proc., Konfederacja – 11,9 proc., Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) – 8,2 proc., a Lewica – 6,6 proc. – wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP.

“Dokładnie 10 lat czekaliśmy na to pierwsze miejsce na podium, jestem tak szczęśliwy, mamy prawo do radości i wzruszenia” – powiedział Tusk.

“Najbardziej wzrusza mnie to, że mimo niełatwych czasów, mimo tego, że być może nasi wyborcy, Polki i Polacy chcieliby więcej, szybciej (…) ale dzisiaj, w tym momencie mam jakieś takie poczucie wielkiej i osobistej, i naszej wspólnej satysfakcji, że nie zmarnowaliśmy tych trudnych lat i tych pięknych miesięcy po 15 października” – powiedział Tusk.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy