Reklama

Kraj

Szef MSWiA: Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi

Magdalena Gronek/PAP
Dodano: 11.02.2024
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

Donald Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi – podkreślił szef MSWiA Marcin Kierwiński. Zwrócił uwagę, że były prezydent USA jest tym samym politykiem, o którego powrocie do władzy marzy PiS.


Podczas sobotniego wiecu w Karolinie Południowej Donald Trump, prawdopodobny rywal Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich, zagroził, że gdy ponownie zostanie prezydentem USA nie będzie chronił przed potencjalną rosyjską agresją krajów NATO, które nie wypełniają swych zobowiązań finansowych wobec Sojuszu.

“D. Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi. W jego świecie pojęcie sojusz sprowadza się bowiem do transakcji” – napisał Kierwiński w niedzielę na platformie X.

Zwrócił uwagę, że Trump “to jest ten sam polityk, o którego powrocie do władzy marzy PiS”. “Ciekawe czy Prezydent (Andrzej) Duda jakoś to skomentuje?” – napisał szef MSWiA.

Trump zrelacjonował rozmowę z jednym z szefów państw NATO, nie wymieniając jednak jego nazwiska: “+Jeden z prezydentów dużego kraju zapytał mnie: no cóż, proszę pana, jeśli nie zapłacimy i zostaniemy zaatakowani przez Rosję, czy będzie pan nas chronił?+ Odpowiedziałem: +Nie, nie będę was chronił. Właściwie zachęcałbym ich (Rosję), żeby zrobili z wami, co chcą. Musisz zapłacić+”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy